Mersin’deki depremzede dallar depremin etkilerini eğlenerek atıyor

Mersin Ağacı’deki depremzede kollar depremin etkilerini eğlenerek atıyor

MERSİN Kahramanmaraş merkezli yıkmacı depremin ardından Mersin Ağacı’birlikte konuk edilen depremzede füru, depremin oluşturduğu münasebetsiz etkileri bağıcı gösterileri, canlandırma ve yüz pentür kabil değişik aktivitelerle atmaya çalışıyor.

Sazak’e barhana fail binlerce depremzede vatandaşı Hars ve Konuşma Evlerinde ağırlayan ve temel ihtiyaçlarını karşılayan Akdeniz Belediyesi, özellikle adi çocukları depremin oluşturabileceği ruhsal sorunların etkilerinden müzaheret etmek amacıyla birlikte destek çalışmaları yürütüyor. Hars ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde işyar eksper psikologlar gözetiminde, ekin hanek evleri ve müdürlük binasında psikolojik ilkyardım ve travmatik olayların önüne boşlamak amacıyla ayrımlı etkinlikler dahi gerçekleştiriliyor.

Depremi unutup keyifli bire bir çağ geçirdiler

Akdeniz Belediyesine mecbur Adanalıoğlu Mahalle Hars ve Görüşme Evi yanı sıra mevcut yavru parkında, aileleriyle alay malay konuk edilen depremzede füru için renkli tıpkısı aktiflik birleştirme edildi. Firez Içtimai İşler Müdürlüğü, Dinlenme Kampı Mersin Ağacı ile Gülümseme Gönülleri Derneği işbirliğinde gerçekleşen etkinlikte, bağıcı canlandırma ve gösterileri, yüz boyama etkinlikleri yapıldı, çocuklara patlamış mısır ile pamuk şeker hastalığı ağırlama edildi. Etkinlik sebebiyle depremzede ayrıntılar, yaşadıkları pres günleri bire bir nebze olsun unutarak ahenktar aynı dönem geçirdi.

Düzenlenen etkinlik karşı değerlendirmelerde bulunan Akdeniz Belediyesi uzman psikologları, depremi bizzat hayat dolu ve halen depremin etkisiyle uğraş eden vatandaşlara yönelik değişik çalışmalar ve organizasyonlar planladıklarını aktardılar.

Share: