Özlü’den S plak mağduriyetine son

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 2016 yılı yönetmeliğinden kaynaklanan S Plaka hak sahiplerinin yaşadığı say ruhsatı ve güzergah belgesi mağduriyetini halletmek üzere başlattığı mesai sonuçlandı. Yapılan emek ile 1 Teşrinisani 2022 tarihine büyüklüğünde S plakası halel edilen adalet sahipleri, referans yapmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

Düzce Belediyesi Polis Müdürlüğü bünyesindeki Erişim Birimi, S plak hak sahiplerinin sorunlarını fora etmek için başlattığı mesai ile mağduriyet giderildi. Düzce Şehremini Dr. Faruk Özlü’nün devreye girmesiyle birlikte hem bozuk yönetmelikten hem bile pandemi sürecinden ufuk faaliyet ruhsatı ve güzergah belgesi alamayan 429 S Plak sahiplerine eskimemiş tıpkısı adalet tanındı. Teşrinievvel kocaoğlan belediye meclisinde görüşülen S Plak yönetmeliği edimsel kanun ve mevzuatlara bakarak baştan hazırlandı.

S Plak sahipleri eski yönetmelikte hem mücahede ruhsatı hem de güzergah belgesi alması gerekirken kullanılmamış yönetmelikte himmet belgesi alması şartı tam olacak. Mavera yandan pandemi sürecinde himmet ruhsatı olup güzergah belgesi alamayan S Plak adalet sahipleri 1 Teşrinisani tarihine kadar başvurmaları halinde mağduriyetleri giderilecek.

2015 yılında düzenlenen S Plaka ihalesinde borçlarını ödemeyen hak sahipleri bu yönetmelik değişikliğinden yararlanamayacak. Yıpranmamış yönetmeliğe Düzce Belediyesi web sitesinden erişilebilecek. – DÜZCE

Share: