Sağlık amacıyla sodyum klorür lambası kullananlara uyarı: “Tuzların üstüne hiçbir şey yaptırmayın, afiyet getirmez, size ağız ağıza beis verir”

Keyif için sodyum klorür lambası kullananlara uyarma: “Tuzların üstüne tek özdek yaptırmayın, afiyet getirmez, size ağız ağıza zarar verir”

ÇANKIRI – Çankırı’üstelik 10 yıldır sodyum klorür ürünleri satan Halil Cebeci, tuz lambasının sağlık amacıyla yetişkin faydalarının olduğunu, fakat konusunda kimyasallar kullanılarak yapılan işlemlerin ise insan sağlığına engel vereceğini söyledi.

Yapılan araştırmalarda Çankırı tuzu, dünyanın bildirme bozulmamış tuzları arasına girmişti. Çankırı’üstelik, insan sağlığına fayda sağladığı araştırmalarda ortaya sâdır tuz lambaları ve sodyum klorür sabunları birlikte vatandaşlardan sakil bandaj görüyor. İnsan vücudundaki bakterileri öldüren tuz sabunu alelhusus yaz aylarında vatandaşlar yoluyla tercih edilmeye başlanıldı. Çankırı’dahi 10 yıldır tuz ürünleri satışı fail Halil Cebeci, tuz sabununun vücutta kızaran ve terleyen noktalarda bakterilerin oluşmasını önlediğini söyledi. Tuz lambalarının ise gece saatlerinde yaydıkları eksiklik iyonlarla kayırıcı sağlığına fayda sağladığını tamlayan Cebeci, sodyum klorür lambalarının kusurlu kullanımının ise eş sağlığına beis verebileceğini söyledi. Tuz lambalarının konusunda yazılan yazılar ve resimlerdeki kimyevi maddenin sıcaklıkla alay malay bulunduğu ortama yayılabildiğine özen calip Cebeci, insanların akşam uyurken bu kimyasalları solunum edebileceğini ve sağlık sorunlarına etmen olabileceğini belirtti.

“İnsanlarda bayındır bir şekilde içki alımını sağlıyor”

Sodyum Klorür lambasının 23.00-03.00 saatleri arasında koca sağlığına önemli katkılar sağladığını vurgulayan Cebeci, “Tuz, aslım, bronşit, koah kadar hastalıklar, bayındır zaman almak üzere mehabetli. Eksiklik yükün vererek insanların bayındır dem alışını sağlayan ayrımsız moleküllerdir. Bunlar saat 23.00 ile saat 03.00 beyninde kayırıcı metabolizmasının çalıştığı zamanlarda ihtiyaç olan tıpkı şeydir. O saatten sonrasında it canlı ayrımsız anlamı yoktur. Amma o saatler içerisinde nakıs iyonlarla gelişigüzel insanların bayındır dem alımını sağlıyor. Taktığımız ampullerle ısıtarak bu molekülleri veriyoruz. İnsanlarda rahat aynı şekilde çağ alımını sağlıyor ve bu içki alımını rahatladıktan sonraları belli biraz bilahare horlamayı bile kesebilecek duruma geliyor. Çankırı tuzunun yüzde 86 minerali vardır” dedi.

“Bakterileri tamamen tembel arkaç getiriyor”

Tuz sabunun faydalarına da değinen Cebeci, “Sakil anlamda bakteri bayıltıcı tıpkı sabundur. Bunun kullanımını tuzcu ihvan bildiği amacıyla üzerlerindeki tıpkısı kağıtla faydalarını anlatıyorlar. Tuz sabunumuzu ıslatarak vücudumuzda gelişigüzel kızarıklık yahut kaşıntı olan yerlerimize sürdükten sonradan buradaki bakterileri ağız ağıza atıl hale getiriyor. Bunu yoğun aralıklarla yaparsanız, bakteriyi tez öldürürsünüz. Yaz aylarında daha çok önemlidir. Yaz aylarında insanın vabeste artan koltukaltı, kasık arası kabilinden noktalar gelgel alamadığından nazik bir bakteri üretir. O bakteriler üstelik kokulara bozukluk peki ve vücutta gayrisıhhi çıkabilecek kâh kokuları meydana çıkartır. Bu sabunumuzu kalın aralıklarla dayak şeş, kasık aramızda kullandığımız devir oradaki bakterileri öldürüp kokuyu önler. Denediğimiz üzere güvence yerine söyleyebiliyoruz” diyerek konuştu.

“Tuzların konusunda hiçbir husus yaptırmayın, esenlik getirmez, size tamamen zarar verir”

Tuz lambalarının kullanımında yapılan hataların zararı ile ilgilendiren konuşan Cebeci, “Tığ burada elimizden geldiği kadar insanlara sağlık verebilmek amacıyla çabalıyoruz. Ama insanlarımız da buna rağmen hala işin görünümünde, bibi işin zevkindeler. Bizim esenlik için sattığımız tuzların haricinde vadi yüzeyli tuzlara foto yaptırıp, insan yazdırmak kabilinden değişik modeller yaptırmak istiyorlar. Lütfen hepinize üstelik irade ediyorum, bunu yaptırmayın. Ama ben üstüme sakıt vazifeyle bunu ikna etmek zorundayım. Bunun üzerine yapıştırdığımız malzeme kimyevi düzmece. O naylonu tuza yapıştırmak amacıyla kullandığımız kimyasal yapıştırıcı. Lütfen çokça irade ediyorum. Bunlar size esenlik değil, tamamıyla zarar verir. Tıpkı da ‘evin köşesine koyalım’ diyorsunuz. Bu tuzların bildirme balaban özelliği karı içerisindeki nemi üstüne bağışlamak, bu nemlen beraber taktığımız ışıklar ampuller ısıtıp o nemle bu arada bunun üzerindeki kimyasalı insanlara solunum ettiriyor. Bu size keyif vermekten feyiz ağız ağıza engel verir. Tuzların üzerine tek madde yaptırmayın, selamet getirmez, size ağız ağıza kötülük verir. Bunu alelhusus ego bire bir adam yerine hep arkadaşlarıma, dostlarıma, hemşehrilerime bunu söylüyorum. Yaptırmayın. Doğallık neyse onu kullanmaya çalışın. Onun görselliğinden değil, onun sağlığından yararlanmaya çalışın” şeklinde konuştu.

Share: