Serencam dakika 3. bap: Cumbalak atan araçtan burnu bile kanamadan kurtuldu… Polisler mümkün aynı kazayı hakeza önledi

Cumbalak atan araçtan burnu de kanamadan kurtuldu… Polisler beklenir aynı kazayı böyle önledi

Trafik polisleri marangoz atölyesinden çuvalla kaymakamlık bölgesine talaş taşıyarak yolda 2. benzeri kaymakamlık olmaması amacıyla araçtan sızan yakıtların üstüne döktü

TRABZON Trabzon’un Akçaabat ilçesinde ilçe yaparak takla atan aracın sürücüsü kazayı burnu de kanamadan atlattı. Ilçe sonrası yola sızan yakıtın eksantrik kazalara neden olabileceğini fark eden gidiş geliş polisleri yakınlardaki marangoz atölyesinden çuval içerisinden talaş taşıyarak yola döktü.

Kaza, Akçaabat ilçesinin Salacık mahallesinde bu sabahleyin meydana geldi. Alınan bilgiye bakarak, Giresun’dan Trabzon istikametine gitmekte olan Recep Ziyalı yönetimindeki 28 TB 258 plakalı makine, yağmur dolayısıyla kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çarparak cumbalak attı. Cumbalak atarak hırçın dönen otomobil yaklaşık 20 metre sürüklendi. Kazayı gören çevredeki vatandaşların ihbarı üstüne kaymakamlık adına esenlik ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Sürücü Recep Entelektüel çevredeki vatandaşların yardımı ile araçtan burnu dahi kanamadan çıkartılırken, kaza sonrası muvasala tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.

Kazaya talaşlı önlem

Ters dönen otomobilden karayoluna sızan motor antagonist üzere trafik polisleri korkulu çabalama gösterdi. Tıpkı trafik polisi bir tane şerite düşen muvasala amacıyla sürücüleri uyarırken, özge trafik polisi ise yola sızan yağ amacıyla talaş ve arazi arayışına geçti. Çevredeki bir marangoz atölyesinden çuvala doldurduğu talaş ile kaza yerine mevrut trafik polisi talaşları yola dökerek yağın yolda 2. bir kazaya neden olmasını önledi.

Share: