Sinop’taki silahlı kavganın taraflarından 5 yaşama tutuklandı

Sinop’taki silahlı kavganın taraflarından 5 emanet tutuklandı

SİNOP – Sinop’un Erfelek ilçesinde esbak dönme ayrımsız kişinin ölümüne, iki kişinin ise yaralanmasına hastalık olan silahlı kavganın taraflarından adliyeye sevk edilen 10 kişiden 5’inin tutuklanmasına karar verildi.

Edinilen bilgiye göre, Sinop’un Erfelek kaza merkezinde 7 Aralık’ta aralarında münazaa mevcut iki grup ortada sözlü ağız dalaşı çıktı. İddiaya göre, kavganın büyümesiyle taraflardan N.E. tabancasını ateşledi. O tam bölgeden güzeşte ve merminin çıkmış etmesiyle yaralanan Erdal Çipo, O.Ö. ve bıçakla yaralanan G.E. olay adına gelen sağlık ekiplerince Sinop Atatürk Kerem Hastanesi’ne irsal edildi. Erdal Çipo, burada yapılan cümle müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Muhit ise emniyette gözaltına alındı. Şahısların üzerinden sâdır 3 adet ruhsatsız tabanca ve kavgada makbul benzeri bıçağa dahi el konuldu. Çıpa’in cenazesi memleketi Rize’de defnedildi.

5 birey tutuklandı

Soruşturmayı bitiren Sinop İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Bölüm ekiplerince iki gruptan toplanmış 10 birey Sinop Adliyesi’ne irsal edildi. Geceleyin geç saatlere büyüklüğünde süren duruşmalarda B.Ö, O.Ö, N.E, S.Y ve G.E kalkışmak amacıyla 5 kişinin tutuklanmasına değişmeyen verildi. 1 yabansı savcılık ifadesinden sonradan serbest kalırken, 4 çirkin ise adli kontrol şartıyla azade bırakıldı.

Share: