Vatandaşlartan CİMER’e referans: Togg’ta, TOKİ sisteminde olduğu kabilinden etraflı vadeli taksitlerle çekicilik imkanı sunulsun

Türkiye’nin otomobili Togg’un dizi üretime başlanması sonrası bir nice yurttaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine başvuruda bulundu. Başvurularda, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname mesajları düz aldı.

CİMER’E HADDINDEN FAZLA SAYIDA TASA YAĞDI

Erdoğan eliyle 29 Ekim’bile TOGG Gemlik Kampüsü’nün açılışının yapılması ve Togg’un ilk aracının üretim bandından indirilmesinin ardından CİMER’e çokça sayıda kaygi ve referans gönderildi. Başvurularda, evcil ve milli imkanlarla üretilen Togg’un Türkiye adına alım verici olduğu anlatım edildi. Antrparantez vatandaşlar, Reisicumhur Erdoğan’a Türkiye’nin kavrayış projesi Togg üzere teşekkür etti.

GEMLİK KAMPÜSÜ’NDE ÇALIŞMAK İSTEDİĞİNİ SÖYLEYENLER VAR

Mesajlarda bazı taleplere üstelik meydan verildi. Vatandaşlar, engellilere sağlanan ÖTV indiriminin Togg amacıyla da geçerli olmasını istedi. Bazı vatandaşlar, TOGG Gemlik Kampüsü’nde harıldamak istediklerini belirtti. Başvurularda, komutan politikaları ile sürece yönelik görüşler düz aldı. Kâh vatandaşlar, Togg satışında TOKİ sisteminde olduğu üzere teferruatlı vadeli taksitlerle gurur imkanı sunulmasını irade etti.

“İNSAN SELİNİ GÖRÜNCE ÇOK DUYGULANDIM”

Ankara’dan müracaat işleyen tıpkısı vatandaş, “Sayın Cumhurbaşkanım, Togg açılışını izliyorum ve sevinçten ağlıyorum. Bu gurura ve sevince kavuşmamızı sağladığınız amacıyla teşekkürname ediyorum. Siz ilk arabayla akım ettiğinizde milli arabamızın arkasındaki eş selini görünce çok duygulandım.” mesajını paylaştı.

“TOGG FUTBOL MAÇLARINDA SERGİLENSİN” ÖNERİSİ

Kırıkkale’bile dinamik sakat bir dirilik üstelik Togg’un engelliler amacıyla bir rüya ışığı olduğunu aktardı. Mersin’deki omurilik felçli tıpkısı vatandaş Togg satın alma arzusunu iletti. Ankara’da cıvıl cıvıl Mesleki ve Ustalık Rum Lisesi mezunu bire bir öğrenci, Türkiye’ye ve Türk milletine katkıda mevcut olmak amacıyla Togg’un üretiminde saha almak istediğini kaydederek CİMER’e, “Reisicumhur’mızın gençlerin yanı sıra olduğunu biliyorum. 18 yaşında hayalleri olan bir gencim. Reis’ten burs istemiyorum, çalışıp hisse senedi gücüne katkıda düşmek istiyorum.” mesajını iletti. Togg’un renklerine yönelik önerilere yer sunulan ayrımsız başvuruda ise Togg’un İznik çinisi mavisi renginde dahi üretiminin yapılması istek edildi. Tıpkısı başvuruda Togg’un ayak topu takımlarının sponsoru olması, mızıka formalarının üzerinde Togg’un ambleminin ve isminin saha alması, uluslararası müsabakalarda ise Togg’un sergilenmesi önerildi.

ERDOĞAN’IN GİYDİĞİ TOGG MONTUNU HEDİYE İSTEDİLER

Ayrımsız müracaatçı ise “Saygıdeğer Cumhurbaşkanım, eşiniz Emine Erdoğan hanımefendi ile verdiğiniz pozu ve Togg logosu olan montunuzu eşim çokça beğendi. Sizden hoşgörünüze sığınarak bu montu istirham ediyorum. Eşime armağan ettiğimde çok bahtiyar olacaktır.” mesajıyla Cumhur Reisi Erdoğan’dan TOGG Kampüsü’nün açılışında giydiği montu istedi.

Share: