59 ilde düzenlenen FETÖ operasyonuna adı verilen Gazi Turgut Aslan kimdir? İşte hakkında parçalanmamış detaylar…

FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik 59 ilde başlatılan Gazi Turgut Arslan Operasyonu’nun peşi sıra Turgut Arslan’ın hayatı zaaf konusu. 15 Temmuz’da, esasen vurularak okkalı yaralanan Turgut Aslan, Reisicumhur Başdanışmanlığı görevine getirildi. İşte Turgut Arslan’ın hayatı…

TURGUT ASLAN KİMDİR?

Gazi 1. Dershane Emniyet Müdürü Arslan, 1962 yılında Çorum’un Ortaköy ilçesinde doğdu. 1981 yılında Polis Güçleri Kolejinden, 1985 yılında Polis Akademisinden dereceyle mezun olan Arslan, komiser yardımcısı namına başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/ Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Güvenlik Genel Müdürlüğünün ayrı ayrı birimlerinde bitmeme etti.

Meslek hayatı boyunca türlü muvaffakiyet belgeleriyle ödüllendirilen Aslan, 2014 yılında Inanma Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı kendisine atandı.

15 TEMMUZ’DA BAŞINDAN VURULDU

Görevi boyunca terör örgütleriyle çalışma mefhumu gözetmeksizin fedakarca ve kahramancasına uğraş eden Aslan, Fetullahçı Yıldırı Örgütü’nün (FETÖ) 15 Orak Ayı 2016’daki çarpış girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüttü.

15 Temmuz’da rezil darbeciler tarafından Cingöz Genel Komutanlığında budala alınan Aslan, esasen vurularak okkalı yaralanmış ve geçirdiği operasyonlarla hayata tutunarak “gazi’ unvanı almıştı. Evli ve iki yavru babası olan Aslan’a 15 Orak Ayı’da milli kaime ve demokrasiyi mukayyet olmak amacıyla gösterdiği kahramancasına mücadeleden çevre Cesamet Iftihar Madalyası verilmişti.

Share: