‘9. Eker I Run Koşusu’ üzere izansız tadat başladı

Eker I Run Koşusu, 2 Teşrinievvel Veriş günü Bursa’birlikte düzenlenecek. Bu sene dokuzuncusu yapılacak olan Eker I Run’ koşusuna Türkiye dahi karışma doğmak amacıyla mecmu 16 ülkeden, 2 bin 600’den fazla sporcu katılacak.

2 Teşrinievvel Alışveriş günü Uludağ’ın zirvesinden Bursa Eker Meydan’a akilane yapılacak olan tertip, binlerce koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor.

9. Eker I Run’dahi, mehabetli koşuları, paten yarışı kategorilerinde delege kontenjanın dolduğu ve kayıtların kapandığı bildirildi. Konkur haset etkinlik alanında balaban sporcu ve paten yarışı kaydı alınmayacak. Türkiye’nin ciharıyek yanından ve dünyanın farklı ülkelerinden koşucuların kırıcı ilgi gösterdiği müracaat süreci, 2638 online kayıtla tamamlandı. Etkinlik günü Minik Adımlar Koşusu için alanda yaptırılacak kayıtlarla bu sayının 3 bine yaklaşması bekleniyor. 9. Eker I Run’de, Türkiye da karışma doğmak üzere mecmu 16 ülkeden sporcular vadi takanak.

71 KURUMSAL TAKIM KATILIYOR

Eker I Run’birlikte yeryüzü balaban heyecanlardan biri dahi Kurumsal Takımlar arasında yaşanıyor. Markaların koşun takımları yıl boyunca bekledikleri Eker I Run’bile kadro ruhunu zirveye çıkaran tıpkısı savaş ortaya koyuyor. Eker I Run’de gelişigüzel koşmanın verdiği mutluluk ve aidiyet hissi, say arkadaşlarının sinerjisini elan de artıyor. 9. Eker I Run’a aralarında; QNB Finansbank, Vestel, Michelin, Tofaş, Şişecam, Oyak Renault, İş Bankası, Uludağ İçecek, Karsan Otomotiv, CarrefourSA, Andros, Nestle, Bosch ve Bursa Büyükşehir Belediyesi kabil çekicilik ve markaların bulunduğu hep 71 Kurumsal Topluluk katılıyor.

KAPSAYICI VİZYONUYLA HERKESİ KUCAKLIYOR

“Ritmini Yakala” mottosuyla yapılacak olan Eker I Run; sadece istekli koşucuları değil, koşu sporuna rabıt duyan herkesi kucaklayan ayrıntılı bire bir vizyonla hayata geçiriliyor. Hayatını koşuya adayanların birlikte, ilk kez koşacak olanlar da Eker I Run’bile kendilerine uygun parkurlarda meydan alabiliyor. Ayrıca minik koşucular ve hususi sporcular üstelik Eker I Run’a katılarak organizasyona hasep katıyor. 9. Eker I Run kapsamında 42K Maratonu, 15K, 5K yarışlarının yanı sıra Minik Adımlar Koşusu ve Paten Yarışı dahi yapılıyor.

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU İLE DEĞER YARATIYOR

Aktiflik kapsamında antrparantez Hayırseverlik Koşusu olacak. Umum dünyada sivil cemiyet kuruluşlarını doldurmak için makbul kaynak geliştirme yöntemlerinden biri olan Hayırseverlik Koşusu, Yavaş Yavaş oluşumunun iş birliği ile gerçekleşiyor. Fahri koşucular açılan Iyilikseverlik Koşusu kampanyaları ile sivil topluluk kuruluşlarının; yavru, güre, avrat ve otizm üzere faydalanıcı gruplara özel kendisine geliştirilen projeleri için armağan toplamayı hedefliyor.

Share: