Adana’da Haluk Levent Konserinin dahi Olduğu Cumhuriyet Altını Bayramı Kutlamasına Aheste İlgi

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan’da başladığı Haluk Levent konserli 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamalarına, Seyhan Cenup Yıldızı Stadı’nda devam etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı bu yıl benzeri başka coşkuyla kutladıklarını belirterek, “Cumhuriyet Altını kimsesizlerin kimsesidir. İnşallah önümüzdeki sene Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Bu sene 99. yılı kutluyoruz ve Ceyhan’dahi, Seyhan’dahi, Kozan’birlikte kutlamalar gerçekleştiriyoruz. 29 Ekim 2022 tarihinde üstelik Aleyna Tilki kardeşimizin dinleti vereceği Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gerçekleştireceğiz. Gaye Mumcu Meydanı’na (İstasyon Meydanı) hepinizi bekliyoruz. Önce meşaleli reviş sonraları bile dinleti var” dedi.

“BİZLER MUSTAFA EKSIKSIZLIK ATATÜRK’ÜN KURDUĞU CUMHURİYETİ SONSUZA BÜYÜKLÜĞÜNDE YAŞATACAĞIZ”

Başkan Zeydan Karalar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet 99 yılda çokça aksiyon yaptı, ülkeyi bayındırlık etti, ülkenin imarını işleyen hep tesisleri Cumhuriyet Altını kurdu. Nakıs küsurat sorunlar var ülkede ama 2. yüzyılda bunların cümlesi çözülecek. Bizler Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız.”

Seyhan Belediye Reisi Akif Eksiksizlik Akay de Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyada hususi tıpkı Cumhuriyet Altını olduğunu, koskocaman benzeri felsefesi bulunduğunu, salonlarda değil kavga meydanlarında kurulduğunu belirterek, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere can ettiğini ve gençlerin Cumhuriyete sonsuza kadar eş çıkacağından emniyetli olduğunu tabir etti.

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamalarına sivil cemiyet kuruluşlarının liderleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve Adanalılar katıldı. Konuşmaların arkası sıra Adanalılar, Adanalı sanatçı Haluk Levent’in şarkılarıyla eğlendi, Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Share: