Akıbet an bilgelik… Horozkent’in kızları ilk haftada değişik kazandı

– Horozkent’in kızları önceki haftada farklı kazandı

DENİZLİ – Türkiye Kadınlar Futbol 1. Ligi evvel haftasında özlük evinde Giresun Sanayispor’la karşılaşan ve rakibini 5-1 yenik ederek lige 3 benek methal fail Horozkentspor’bile yüzler gülüyor.

Türkiye Kadınlar Ayak Topu 1. Ligi geçmiş haftasında Şirinköy Sahası’nda Giresun Sanayispor’u 5-1 ile güzeşte Horozkentspor’un gollerini; Huriye, Farklı, Havane, Elife ve Sude kaydederken, konuk takımın yegâne golü Oluchi J. Wachukwu’dan geldi. Karşılaşmayı değerlendiren Pakt Başkanı Kamil Karabuğa, taraftarlara teşekkürname ederek, “İlk maç olduğu için çokça heyecanlıydık. Ligler başladı, başlamayacak falan derken onların heyecanı ve stresi vardı. Çokça şükür kişi sahamızda, seyircimizin uğrunda farklı aynı yengi aldık. Bu galibiyeti yekpare şehrimize, Denizli’mize bağış ediyorum. Bundan Sonra önümüzdeki maçlardan dahi galibiyetle ayrılıp hedefimiz olan süper lige geçmek istiyoruz” dedi.

“Lige ongun hazırlanmanın karşılığını aldık”

Lige gür hazırlandıklarının altını çizen yeşil-siyahlı takımın beceri sorumlusu Osman Kıraç bile, “Planlama ile ait sıkıntılarımız vardı. Tedarik maçları, yüklenmelerle ilişkin sıkıntılar oldu. Önce liglerin ayın 15’inde başlayacağı söylendi, bilahare 23’e makbuz. İlk maçımızda biraz cümbüş vardı. Kızlarımız önceki resmi karşılaşma olması ayrımlı havas içindeydi. Bu nedenle maçın takatli geçeceğinin farkındaydık” diye konuştu.

“İlk maçta maç ritmini yakalamamız gerekiyordu”

“Kızların sayesinde işi kolaya çevirdik” diyen Kıraç, “Ara duruluk oyunun disiplininden kopar kabilinden olduk. Bu dahi alışılagelen bittabi ilk resmi karşılaşma. Erken bulduğumuz gollerden belde takımımız rahatladı. İlk maçta karşılaşma ritmini yakalamamız gerekiyordu. Bunu ilk maçta yakaladığımızı düşünüyorum. Kızlarımızın gayreti, çabası güzeldi. Maçta nazik oranda yazmak istediklerimizi yaptık. Bu birlikte bizim için yeterli. Maçları böyle kazanmaya bitmeme ettikçe daha bol duruma geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: