Bahçelievler Belediyesi dördüncüsü planlı Acun Göçer Oyunlarına Katıldı

Bahçelievler Belediyesi, bu sene dördüncüsü düzenlenen Dünya Göçkün Oyunları programına katıldı. Acun Etnospor Konfederasyonu tarafından Bursa’nın İznik Gölü kıyısında planlı programın açılışını Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yaptı. 2 Ekime büyüklüğünde devam edecek olan programda Bahçelievler Belediyesi’nin standı nazik rabıta gördü.

Dünya Göçer Oyunları programına katılan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Kağan Batur, “Bahçelievler adına 102 ülkeden 3 binden aşkın sporcunun katıldığı 4. Acun Göçer Oyunları’na akmak üzere İznik’teyiz. İstanbul’dan katılan biricik belediye olduk. Burada majör ayrımsız gaz yuvarı var, adeta seçme yer sıra ve firez kokuyor. Tığ de kurduğumuz standımız ile tarihi değerlerimizi, kültürümüzün taşıdığı izleri ziyaretçilerimize aktarıyoruz. Sloganımızda olduğu kabilinden tığ Gelenekten Geleceğe Bir’iz” dedi.

29 Eylül – 2 Teşrinievvel tarihleri ortada planlı Acun Göçer Oyunları’na domestik ve ecnebi çokça sayıda dirilik katıldı. Özellikle Türk devletlerinden çok sayıda sportmen ve seyirci, anadan görme kıyafetleriyle müsabakaları izledi. Programın evvel gününde atlı okçuluk yarışması düzenlendi. Programda ayrıca Türk Gelgel Kuvvetleri ulusal akrotim eylem ekibi Türk Yıldızları birlikte pervaz gösterisi gerçekleştirdi.

Share: