Başiskele’de munzam zam protokolü imzalandı

Başiskele Belediyesi, enflasyon artışına karşı karı ayında bindirim düzlük parçalanmamış uray işçilerine ilişik zam düzenlemesi yaptı.

Başiskele Belediyesi’nde görev eden bütün işçileri kapsayan yüzdelik 30’luk ücret artışına ilişkin Dolgun İş Sözleşmesi Melfuf Protokolü, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü ve Bakım İş Sendikası Kocaeli Idarehane Başkanı İdris Ersoy vasıtasıyla belediye sedir binasında düzenlenen törenle imzalandı. Bilcümle uray çalışanlarına Temmuz 2022’den itibaren flört etmek için yevmiye ve içtimai haklarına yüzde 30 ek zam düzenlemesi yapıldı.

“Himmet arkadaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz”

Törende meşveret fail Belediye Reisi Yasin Özlü, küresel kazançlı kriz nedeniyle yaşanan enflasyona alın belediye çalışanlarını ezdirmeyeceklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta sonu Başiskele’mize şereflendirme ettiler. Yapılan mitingde alelhusus ilçemizden uzun aynı süre bahsetmesi, hizmetlerimizi detaylıca söylemesi bizi fazlasıyla bahtiyar etti ve gururlandırdı. Moral ve motivasyonumuzu daha de arttırdı. Dünyamız küresel soylu erki akse içerisinde. Sayın Cumhurbaşkanımız bu küresel krizin etkilerini genişlik organ irca etmek amacıyla toplumumuzun değme kesimine olduğu gibi müteharrik kesimi için şişman ceht ve fedakarlık gösteriyor. Belediyeler olsun, eksiksiz kamu ve kuruluşları çalışanları olsun, tamlık işçi kesimin maaşlarına balaban oranda remiks yaptı. Cumhuriyet tarihinin yer fazla asgari sevap zammı Cumhurbaşkanımız marifetiyle yapıldı” dedi.

“Beyninde ayrımsız sükse varsa bu hepimizin başarısıdır”

2023’ün evvel çeyreğinde Türkiye’nin elan dengeli ve etkili bire bir dolaşma yaşayacağına inandığını vurgulayan Özlü, “Bizler de Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedef doğrultusunda çalışan arkadaşlarımızın bu oluşan şişkinlik içinde tek zaman gerisinde bırakmadık, bırakmayacağız da. Cumhurbaşkanımızın asgari ücretle ilgilendiren yeni düzenlemeyi açıkladıktan sonradan çabucacık ertesi dolaşma sabahında hemen biz birlikte belediye çalışanlarımızın maaşlarıyla ilgili lüzumlu açıklamayı işleyen belediyelerden birisi olduk. Antrparantez uray çalışanlarımızla ilişkin yeni düzenlemeyi açıklayan ilk uray olduk. Bizler enflasyonun karşısında sizleri ezdirmeyeceğiz. Arasında bir sükse varsa bu hepimizin başarısıdır. Hep birlikte ekibimizle çalışarak bu sükse, bu güzelce işler ortaya çıkıyor. Bu yüzden hepinize değişik teşekkürname ediyorum. Bu noktada Cumhurbaşkanımız bizlere tıpkısı misyon gösterdi. Tığ de eskimemiş düzenlemeyle say arkadaşlarımızı mağdur etmiyoruz” diyerek konuştu.

“İşçi arkadaşlarımızın gelgel gücünün kaybolması zımnında tıpkısı mesafe bindirim yapıldı”

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Ofis Başkanı İdris Ersoy ise “Acun kazançlı aynı krizden geçiyor. Bittabi bu krizin ülkemizde üstelik yansımaları maatteessüf oluyor. Bundan âlem de sülale ayında minimal ücrete yapılan zamdan ahir süreçte şişkinlik oranlarının baştan faziletkâr çıkması sebebiyle işçi arkadaşlarımız üzere açıklık remiks yapıldı. Tığ üstelik şişkinlik rakamlarının üst doğru çıkmasından muhit işçi arkadaşlarımızın gurur gücünün zayıfladığını gördüğümüz üzere kamuoyunda bunu deklare ederek, şehremaneti başkanlarımızla görüştük. Asgari ücrete yüzde 30 vuzuh remiks yapılmasından hemencek sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ile görüştük ve zaruri açıklamayı yaptı. Büyükşehir’den acilen sonraları katma zam ile ait önceki açıklamayı yaparak işçi arkadaşlarımıza müjdeyi veren Yasin Başkanımıza birlikte buradan antrparantez teşekkürname ediyorum. Tanrı kendisinden razı olsun” şeklinde konuştu. – KOCAELİ

Share: