Başkan Demirtaş, Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine merbut Gülüç Şehremini Gökhan M. Demirtaş beldede düzenlenen Cumhuriyet Altını Bayramı törenlerine katılarak çocukların ve katılan vatandaşların bayramını kutladı.

Gülüç Şehremini Gökhan M. Demirtaş, eşi Işıl Demirtaş ve şehremaneti sedir üyeleri ile alay malay önceki olarak Gülüç Belediyesi Düğün ve Toplantı Salonu’nda Gülüç Miftah Dikmen İlkokulu marifetiyle düzenlenen Cumhuriyet Altını Bayramı etkinliklerine katıldı. Korku duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilkokul okul öğrencileri şiirler okudu, değişik el dansları ve gösteriler sundu. Öğrencilerin performansı törene katılanlar tarafından tabiat izlenirken ayakta alkışlandı. Törende çocukları kutlama eden Gülüç Belediye Reisi Gökhan M. Demirtaş, herkesin 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı. Demirtaş konuşmasında “Bugün Cumhuriyet’imizin 99. yıldönümünü kutluyor olmanın kıvancı, mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Türk milletinin kenetlenmesiyle ölçülü Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanması ve peşi sıra Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, tarihin kaydettiği benzersiz benzeri başarıdır. Cumhuriyet, faziletkâr aktöresel ayar ve niteliklere müstenit tıpkısı idaredir. Geleceğe hayat dolu biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi destek olmak ve yaşatmakla olanaklıdır. Okulumuzda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizi kutlama ediyorum. Onlar ülkemizin gelecekleri için mecmu gayretleriyle çalışacaklarına inanıyorum. Bu kalp ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, kahraman ecdadımız ile bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, duayla anıyorum. Antrparantez ülkemizin gelişmesi ve büyümesi içinyerin yüz metrelerce altına alın teri dökerken yaşanan kazalar sonucu hayatlarını kaybeden kamu beyaz zehir şehitlerimizi üstelik rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Komutan Demirtaş, Eşi Işıl Demirtaş ve şehremaneti meclis üyeleri ile alay malay daha bilahare Gülüç Emin Ayhan Ortaokulu yoluyla düzenlenen 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayram’ımı etkinliklerine katıldı. Öğrenciler eliyle okunan koşma, ahali dansları ve gösterileri izleyen Komutan Demirtaş, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayıp etkinliğin düzenlenmesinde emeği sabık öğretmenler, öğrenci ve velilere teşekkür etti. – ZONGULDAK

Share: