Burdur Emniyeti’nin güvenlik çalışmalarında 68 kişiye muamele yapıldı

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri yoluyla 1-15 Sülale tarihleri ortada yapılan genel düzenlilik çalışmalarında 68 kişiye adli iş yapıldı.

Burdur İl Itimat Müdürlüğü yoluyla genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile yanlışlık ve suçlularla savaş edilmesi amacıyla yapılan çalışmalarda; 7 nüsha av tüfeği, 2 adet kesici cihaz muşta/kılıç, 3 skor tabanca ele geçirildi ve 3 nefer hakkında adli prosedür yapıldı.

Mal varlığına alın işlenen suçlar ile mücadele edilmesi ve vatandaşların maddesel zararlarının giderilmesi amacıyla hesaplı çalışmalarda; meydana gelen 7 hırsızlık olayının cümlesi aydınlatılarak tespit edilen 9 karanlık şahsın topu yakalanarak haklarında adli muamele yapıldı. Aranan şahısların yakalanması amacıyla hesaplı çalışmalarda; farklı suçlardan (hırsızlık, bilerek cerh, tehdit, ayyarlık vb.) aranması olan toplamda 53 nüfus yakalanarak adli makamlara sevk edildi. Gönderme edilen 44 insan tutuklandı, 9 kişi ise serbest bırakıldı.

Yakalanan şahıslardan; arakçılık suçundan 12 sene delik cezasıyla aranan 1 zat, maden veya uyaran bap satın ahzetmek, almak yahut bulundurmak suçundan 11 yıl mapushane cezası ile aranan 1 can, dolandırıcılık-hırsızlık suçundan 28 yıl 5 ay mapushane cezasıyla aranan 1 şahsiyet tutuklanarak cezaevine teyit edildi. – BURDUR

Share: