Bursa Tabip Odası, Tıp Öğrencilerine Burs Çevirmek İçin Konser Düzenledi

ZEHRA DEĞİRMENCİ/ SİBEL KAHRAMAN

Bursa Tabip Odası, konuşu müşkülat faal tıp öğrencilere burs verebilmek için konser düzenledi. 5 Teşrinievvel’bile yapılacak konserin geliri odanın burs fonuna aktarılacak. Bursa Doktor Odası Başkanı Tufan Kumaş, “Etkinliğe gelen hep sıradan zor durumdaki öğrencilere birazcık yardım sağlamış olacak” dedi.

Bursa Otacı Odası marifetiyle düzenlenen ve hanende Bağırma Keder’in 5 Ekim Çarşamba günü Bursa Akademik Odalar Birliği Oditoryumu’nda hayal alacağı konserin bütün geliri, Bursa Hekim Odası tarafından öğrencilere burs kendisine verilecek. Konserin biletleri Bursa Doktor Odası, Tabipler Lokali, Üzüntü Fihrist ve Caddeüstü Restaurantlarda satılacak.

Etkinliğe dair SIMURG Haber Ajansı’na konuşan Bursa Tabip Odası Başkanı Tufan Güpür, bu zamana kadar hekimlerin nefer hakları, emek koşulları ve acul ilişkin birçok eylemde bulunduklarını ve sorumluluklarını hesabına getirme üzerine çaba gösterdiklerini söylerken sunma zer çabalarından birinin birlikte burs fonu sağlamak olduğunu dile getirdi.

“BAZI ÖĞRENCİLER EKONOMİK MÜŞKÜLAT NEDENİYLE OKULU BIRAKIYOR”

Kaynak bünyesinde oluşturdukları burs komisyonunun 2011 yılından beri çalıştığını ve çokça sayıda öğrenciye apotr olduklarını belirten Kumaş, “Zira hem soylu erki koşullar yavaş yavaş ağırlaştı hem üstelik müşkülat içerisinde okumaya çabalayan öğrencilerimiz var. Tığ, hele bu öğrencilere bindi olmaya çalışıyoruz. Hasis çok büyük teessürat yaşayan hem barınma ile ilişik, beslenmeyle ilgilendiren, giyinme yani temel ihtiyaçlarla ilgilendiren çok sıkıntılar etkili öğrencilerimiz var. Tıpkısı kısmı yaşadığı bu iktisadi zorluklardan muhit öğrenimini çoğaltmak durumunda kalıyor. Tığ, birazcık çökmek istiyoruz yarının meslektaşlarımıza. Onlara birlikte destek olmak istiyoruz. Onları yenilmek istemiyoruz” dedi.

“KONSER GELİRİ EL DURUMDAKİ ÖĞRENCİLERE GİDECEK”

Bakış adına kapalı kaynaklara eş olduklarını ifade fail Kumaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İsterdik ki elimizde haddinden fazla henüz balaban kaynaklar olsun, çok daha iyi imkanlar sunalım, elan nazik katkılar sağlayalım amma merbut kaynaklarla yine doğrudan geldiğince öğrencilere apotr olmaya çalışıyoruz. Tabiatıyla ki bu yardımın kaynağı dahi bağışçılarımız. Bağışlar, burs fonunun kaynağını oluşturuyor anne adına. Bu konseri düzenlemekteki amacımız da buradan benzeri gelir fethetmek ve burs fonuna aktarma etmek. Esen olsun altın sanatçımız Nida Acı, bu konuda bize havari oldu. Dolayısıyla onun sebebiyle dahi hakeza tıpkısı konserle öğrencilere umarım ki ayrımsız ulama sağlayacağız. Onun amacıyla herkesi nida ediyoruz. Mevrut tümce yoz yumruk durumdaki öğrencilere şuncacık ulama sağlamış olacak.

“HER YIL ORTALAMA 55 ÖĞRENCİYE BURS VERİLİYOR”

Şimdiye büyüklüğünde 378 öğrenciye yaklaşık 800 bin teklik civarında yardımda bulunduk. Sabık sene 52 öğrencimiz vardı. Tıpkı kısmı tabii kim mezun oldu. Nedeniyle bu sayı rastgele sene azalıyor amma burs komisyonumuz yeniden talepleri değerlendiriyor. Ortalama yıllık, kısaca bire bir miktar kendisine 55 civarında öğrenciye destek olmaya çalışıyoruz.”

Kumaş, konser etkinliği dışında dileyen kişilerin Bursa Doktor Odası’nın web sitesi yoluyla burs komisyonunun iletişim bilgilerine ulaşabileceğini ve banka hesaplarından bağışta bulunabileceğini söyledi.Share: