Büyükşehir’den darülfünun adaylarına ilişik tercih sürecinde birlikte kül destek

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘öğrenci dostu’ hizmet anlayışıyla planlı Üniversite Lansman ve Tercih Danışmanlığı Günleri, darülfünun tercihleri sonucunda yerleşemeyen öğrencilere yönelik olarak ilişik yeğleme sürecinde yeniden başladı.

Büyükşehir bünyesinde ruh gösteren Kayseri Mesleki Terbiye ve Ekin A.Ş. (KAYMEK) Geçim Çınarı Eş Müşavirlik ve Rehberlik Merkezi uzmanlarınca öğrencilere sunulan tercih süresi süresince ücretsiz yeğleme danışmanlığı ve rehberlik desteği, üniversite tercihleri sonucunda yerleşemeyen öğrencilere munzam yeğleme sürecinde da arkalamak amacıyla yeniden öğrencilerin hizmetine girdi.

Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Kayseri Büyükşehir Belediyesi, öğrenci ve zinde dostu faaliyetlerini birlikte sürdürürken istem belediyeciliği noktasında yediden yetmişe tamam vatandaşlara raci hizmetlere imza atmaya bitmeme ediyor. Bu çerçevesinde, Büyükşehir Belediyesi’nin on binlerce insana hizmet veren kuruluşu KAYMEK’in üniversite adaylarının ateşli yeğleme sürecinde ‘hayatınıza batmak amacıyla buradayız’ sloganıyla hayata geçirdiği Üniversite Lansman ve Tercih Danışmanlığı Günleri munzam tercih sürecinde yeniden başladı.

YKS sonuçlarının açıklanmasının arkası sıra başlayan hararetli süreçte kentte beş farklı noktada 15 günde 1500 öğrenciye ücretsiz müşavirlik hizmeti veren Büyükşehir, mülhak yeğleme sürecinde de darülfünun hayali kuran öğrencilerin makul yeğleme yapmalarına arkalamak için tercih süresi süresince bakım verecek.

Ücretsiz tercih danışmanlığı hizmetinden fark etmek talip öğrenciler, 7-13 Ilkgüz tarihleri beyninde KAYMEK İhtisas Gençlik Merkezi’nde uzmanlar tarafından muktezi birlik bilgiler aktarılarak, hayalleri doğrultusunda arz akilane şekilde yönlendirilecek. – KAYSERİ

Share: