CHP’nin kuruluşunun 99. yıl dönümü Kayseri’de kutlandı

Kayseri’dahi CHP’nin 99’uncu bünye yılı zımnında tören düzenledi.

İl başkanlığınca Cumhuriyet Altını Meydanı’nda düzenlenen programda, Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, tevakki etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Beklenti Özer, burada yaptığı açıklamada, CHP yerine demokratik ve müreffeh geleceği halkla birlikte nesir etmenin ve sosyal barışı üretim etmenin tarihi sorumluluğunu taşıdıklarını ifade etti.

Özer, cumhuriyetin ikinci yüzyılında demokrasi, doğruluk, istihsal, iktisat, sosyal celal ve sürdürülebilirliği merkezine kayran toplumsal barışı ve amme yararını güvence altına kayran bir siyaseti bina etmek ideali ile durmaksızın çalıştıklarını belirtti.

CHP’nin, cumhuriyeti el erki ile taçlandıracak hak tamamıyla aynı kalkınma hamlesi ile herkesin zenginleştiği, refaha kavuştuğu, garantili ve herif onuruna uygun aynı ati kuracak tarihsel bırakıt, repertuvar, gelecek vizyonu ve politik iradeye bile eş olduğunu dile getiren Özer, şunları kaydetti:

“Cumhuriyet El Partisi 99. bünye sene dönümünde esasen halkımızın umut kaynağı olmanın getirdiği kurumlu sorumluluğun bilincindedir. İkinci yüzyılına giren cumhuriyetimiz milletin iradesi ve Cumhuriyet Umum Partisi’nin ati vizyonu ile yeniden dünyanın saygın tıpkısı ülkesi haline gelecektir. Sorumluluğumuz nazik, kararlıyız. Balaban önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün en nazik eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, gine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek için bitmeme edecektir. Yapı yıl dönümümüz kutlu olsun.”

Programa CHP Kayseri Mebus Ciddi Sıska ve partililer katıldı.

Share: