Çıldır Kaymakamlığından kış düzenlilik toplantısı

Ardahan’ın Çıldır ilçesinde Ilçebay M. Enes İpek başkanlığında ilişik kurumların katılımıyla şita güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.

Şita mevsiminde karla mücadelede aktif ve anında engelleme, hamile, buğulu ve engeli bulunan vatandaşların ulaşımı, eğitimim aksamaması ve trafiğin aksamaması kabil konuların üzerinde durulduğu güruh 2 saat müddet böylelikle sona erdi.

Karayolu ulaşımının aksamaması yerine güzeşte yılda olduğu üzere bu yıl de mesai mefhumu gözetilmeden çalışacağını tamlayan Kaymakam İpek, “Karla uğraş da fariza eden cemi ekibimiz bu yıl üstelik pahal ve alevli bire bir çalışmayla yolları belirgin burulmak amacıyla faik aynı mücahede gösterecekler. Kazasız belasız benzeri kış sezonu diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

Ilçebay İpek, “Şita sezonunda bizi sunu haddinden fazla yoran eylemlerden birisi zaman zaman gelen esassız Acil Buut ihbarlarıdır. Temas köy ya da mevkide düzentileme yaparken, temelsiz aynı ihbar sonucu ekiplerimiz yardıma çapmak için haddinden fazla uzak ayrımsız gayrı mesafeye misil almaktadır. İhbarın belirtildiği noktaya vardığımızda ihbarın asılsız olduğunu görüyoruz. Bu dahi kamunun üstündeki yükü korkulu manada artırmaktadır. Lütfen bu ve tıpkı olaylara karşı çevremizi uyaralım, bilgilendirelim” diye toplantıyı sonlandırdı. – ARDAHAN

Share: