Destici: “(Başörtüsü düzenlemesi) Anayasayı değiştirelim ve bu meseleyi kökten çözelim”

Iri Angajman Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Halk İttifakı ile ülkeyi, kullanılmamış yüzyıla, zihayat, sakıncasız ve azimli adımlarla taşıyacaklarına inandığını söyledi.

Destici, Altınpark’ta planlı partisinin genel istişare toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin kuruluşunun 99. yılını geri iri bire bir coşkuyla kutladıklarını belirtti.

Kimsenin Türkiye’ye özgürlüğünü, bağımsızlığını bahşetmediğini tabir fail Destici, “Biz kazandık, tığ kurduk, kanla, gözyaşıyla, acıyla, fedakarlıkla bugünlere geldik.” dedi. Destici, Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ile varlıklarını fehamet ve milletin varlığına ihsan eden kül şehitleri, gazileri rahmetle andı.

Başörtüsü düzenlemesi

CHP’nin başörtüsüne müteveccih yasa teklifini eleştiren Destici, Kılıçdaroğlu’nun niyetini bol bildiklerini kaydederek, şöyle bitmeme etti:

“Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü yasa teklifi vakit kaybetmeden müslüman, muhafazakar seçmene aynı selamdan, suistimalden, ilmek istismarından, düşünce hesabından bambaşka ayrımsız molekül değildir. Eğer niyeti, inanç hürriyetinin tamam adına sağlanması ise Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının, o ant gelsin Anayasayı değiştirelim ve bu meseleyi köklü çözelim. Madem başörtüsü konusunda tıpkı hamle attın, ringden kaçmayacaksın. Sonuna kadar mücadele edeceksin. Çağrımıza kulak verirlerse kıvançlı oluruz. Vermezlerse bile teklifimizi Meclise getireceğiz. O ahit kim ne tarafta duruyor milletimiz görecek ve ölçüm edecek.”

“2023 seçimlerini iletilmek mecburiyetindeyiz”

BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, Türk Silahlı Kuvvetlerine atılan iftiralara tanık olduklarını bile belirterek, şunları söyledi:

“Yıldırı örgütünün ayakçılarının, devletimize, ordumuza, düzenlilik güçlerimize anahtar uzatma cesareti bulmasının kusuru, öncelikle yıldırı örgütüne siyasal parti muamelesi yapan, altılı masa denen kumpanyanın ortaklarındadır. PKK’nın siyasal şubesi olan HDP ile teşrikimesai yaptıkları üzere onlar cesaretleniyorlar, etraflarındaki kitle birlikte cesaretleniyor. PKK’nın uzantıları, PKK’nın partisinin üyeleri yada sempatizanları adeta pusuya yatmışlar 2023’ü bekliyorlar. 2023 seçimlerini altılı ganyan masa, HDP desteğiyle kazanacak, bunlara belediyeleri dümbelek verilecek, bilcümle kamu kuruluşları bunlara teslim edilecek, yereliyle, geneliyle bilcümle dalavere bunlarda olacak ve nedeniyle hal sürecindeki günlere köylü dönecekler. 2023 seçimlerini Topluluk İttifakı adına gidermek mecburiyetindeyiz.”

Türkiye Yüzyılı programı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle Türkiye’nin ikinci yüzyılına dayalı yeni izlence ve hedeflerin saha aldığı “Türkiye Yüzyılı” programına katıldığını rapor fail Destici, “Topluluk İttifakı ile ülkemizi, kullanılmamış yüzyıla, diri, emniyetli ve azimli adımlarla taşıyacağımıza inanıyorum. Gelişigüzel tıpkı yola çıktık ve hedeflerimiz üzere, ülkemizin ve milletimizin geleceği için, gelecek nesillerin vatanımızda, özgür, özgür ve müreffeh bir maltalık sürmesi üzere, üzerimize sakıt kül sorumlulukları hesabına getireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Togg ile hava duydum”

Türkiye’nin önsezi projesi Togg’un dizi üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılışı törenine üstelik katıldığını anımsatan Destici, Türk milliyetçisi olarak projeyle gurur duyduğunu dile getirdi.

BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, Togg’da emeği olanlara teşekkür ederek, “Bu yapılara Türkiye’nin ihtiyacı var. Maalesef, onlarca yıldır Türkiye engellendi ama evvel gördük kim Türk milleti, Türk mühendisleri, işçileri düşüncesiz maşa de yapabiliyorlar, otomobilin dahi arz iyisini yapıyorlar.” dedi.

Share: