Diyarbakır’da 82 periyot küvezde artan üçüz bebek taburcu edildi

Diyarbakır’da er tevellüt dolayısıyla 82 dönme küvezde küsurat üçüz süt kuzusu sağlık ayrımsız şekilde taburcu edildi. Üçüz bebeklere muhtelif hediyeler arz fail Bağlar Şehremini Hüseyin Beyoğlu, “Vatanımıza ve milletimize kılıklı evlatlar olmalarını Rabbimden diliyorum” dedi.

Bağlar ilçesine tutkun Mevlana Halit Mahallesinde tevakkuf fail Mehmet Esinti Sancar ve Ayşe Sancar çifti, erkek doğumla dünyaya gelen üçüz bebeklerle velet sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. Yusuf, Bulunmaz ve Veli Ayaz ismi verilen üçüzler, 82 gün küvezde kaldıktan sonra zinde benzeri şekilde eve getirildi.

Üçüz bebeklerin ailesini ziyaret fail Beyoğlu, anne ve babayı tebrik kartı ederek içerisinde bebekler amacıyla esas gerekseme ürünlerinin olduğu çantaları ihsan etti. Ailenin mutluluğunu paylaşan Beyoğlu, “Zürriyet, muhteşem Rabbimizin anne ve babalara hediyedir. Tanım edilemez hissiyat yaşadığınızı biliyorum. Rabbim bu vesileyle yuvanızın huzurunu ve bereketini artırsın, vatanımıza ve milletimize esaslı evlatlar olmalarını yıldız etsin inşallah” diye niteleyerek konuştu.

Sancar ailesi manidar ziyaretten duydukları mutluluğu dile getirerek Beyoğlu’na teşekkürname etti. – DİYARBAKIR

Share: