Elazığ’da CHP’den DÜRÜST Parti’ye intikal

Elazığ CHP İl sakat Başkanlarından Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 yabanlık astronomi, partilerinden ricat ederek DOĞRU Öğür’ye geçti.

15 Ağustosta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla rozet takılarak SELIM Partiye sabık CHP Elazığ İl bozuk Başkanı Mustafa Ünsal Karatepe ve beraberindeki 50 kişilik astronomi için DOĞRU Tümen İl Başkanlığında rozet arızi merasimi gerçekleştirildi. Planlı rozet geçici merasiminde konuşan Mustafa Ünsal Karatepe, mugayeret partisinin Türkiye’yi ihata etmek üzere bire bir derdinin olmadığını, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ülkeden gitsin da hesabına kim gelirse gelsin düşüncesinde olduğunu belirtti.

“Arkada muntazır başka geçişler üstelik var onları üstelik yeri geldikçe göreceksiniz”

Bugünün haddinden fazla hususi olduğunu aktaran DÜRÜST Tümen Elazığ İl Başkanı Şerafettin Saika, “Öncelikle aramızda çokça kızıl şimdilik mihman amma bir iki sonradan misil arkadaşımız olacak olan kardeşlerimizin töreni amacıyla bire bir aradayız. Mustafa Ünsal Karatepe bizim kardeşimizdir. İnşallah daha çok birlikte ince sefer yürüyeceğiz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın omuzlarından yükü alacağız. Hususi günleri manalı cümlelerle atmak geçişsiz geriye dönüp baktığımızda 21 yaşında 21 yılını kutlamış tıpkısı SELIM Parti ve onun çokça alımlı ve onurlu bire bir lideri ve onun çok koskocaman tıpkı kadrosunu görüyoruz. Yekpare 20 yıldır bu ülkeye hizmet ediyor bizde onunla gelişigüzel bakım etmeye çalışıyoruz. Bu mevki devrim niteliğinde eski yüzyıllar içerisinde yaşanmamış ve yapılmamış bir nice şeye DOĞRU Tümen iktidarı ve onun lideriyle alay malay şahitlik ediyor ve etmeye dahi devam ediyor. Sizler ve bizler bu şahitliğin kamu ortasındayız. Bilcümle alay malay bizler birlikte buna tanıklık ediyoruz ayrımsız çıngı bile abra almaya çalışıyoruz. Sizlere yemin ederim gün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ismen yazacak, gururla anlatacak ve anlatıyor. Bizleri belki ismen kimesne hatırlamayacak amma şöyle ayrımsız tabirin geçeceğini imge ediyorum. Bir da onların yol arkadaşları vardı. 15 seçime girmiş ve 15 seçimi kazanmış kesintisiz 20 yıldır iktidarda mütezayit bambaşka bir siyasal partiyi ego bizzat hatırlamıyorum. Bu anlamlı intikal programından sonra bu geçişler ilk olmayacak. Arkada bekleyen apayrı geçişler dahi var. Onları da yeri geldikçe göreceksiniz. Ilkin Mustafa Ünsal Karatepe oluşmak için bu kadroların bu ülkeye elbette hizmet ettiğini kasten ait oldukları yere geldiler ve bizlerle alay malay kardeşlik ve ahbaplık içerisinde alay malay öğün alacağız” dedi.

“Tehalüf partisinin Türkiye’yi kuşatmak üzere ayrımsız derdi bulunmayan”

Elazığ’birlikte 2011 yılında başladığı CHP İl Başkanlığını 2015 yılına büyüklüğünde bitmeme ettirdiğini nâkil Mustafa Ünsal Karatepe ise “2011 genel seçimlerinde Elazığ’üstelik Cumhuriyet Altını Halk Partisi 5’inci koridor saylav adayıydım. Biz partiye muhtemelen benzeri çizgiden geldik. Balaban emekler verdik ama şurası gördük, kebir olan vatanın olması, vatanın bütünlüğünün olması ve bayrağının olmasıdır. Bir ülkede vatanın bayrağın ve birliğin olmadığı zamanda o ülkede yaş haddinden fazla olur. Tığ bunların hepsini gördük ve yaşadık. Biz buraya sol cenahtan geliyoruz. Herkesin fikrine, zikrine ve meşrebine tırsmak işitmek zorundayız. Zira insanlarda ayrımlılık olacak kim ülkede sunturlu şeyler yaşansın. Biricik uyum benzeri madde olduğu ahit o ülkede bir öz beklenmez. Sistemi ona bakarak ayarlayacaksınız. Tığ ince müddet siyaseti yaptıktan bilahare 2015 yılı seçimlerinden sonra ben Cumhuriyet Ahali Partisi İl Başkanlığından incizap ederek siyaseti burada noktaladık. O şekilde bitmeme ettik amma Elazığ’a sürekli gidip geliyordum. Elazığ’ın sorunlarının hangi olduğunu biliyoruz amma kâin olan tehalüf partisinin Türkiye’yi çevrilemek gibi aynı derdi bulunmayan. Sorun şu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkeden gitsin de adına kim gelirse gelsin. Ben İl Başkanı olduğum sürece gelişigüzel antlaşma buna alın çıkmıştım. Biz şayet bu ülkede ana ihtilaf partisiysek bizim katiyen iktidara gelmemiz geçişsiz ama sizin iktidara akmak üzere bire bir lüksünüz bulunmayan” diyerek konuştu.

“15 seçimi da müziç ekseriyetle DOĞRU Tümen kazandı”

Cumhuriyet Altını Umum Partisini 5 kişinin yönettiğini, 6’ncı kişiyi aralarına almadıklarını tabir fail Karatepe, “Heybet birlikte zahir olsa yılda 300-400 milyon liralık parası geliyor büyükşehirlerde üstelik başkanlıklarımız var tığ orada partiyi bu şekilde götürelim. Bizim amacımız kudret olmaktı tığ bunları gördükten sonradan gerçekleri insanlara anlatmadan partide kim insanlar gelip bizlere söyledi. Başkanım sizin iktidar koyulmak üzere bire bir çabanız yok kim siz fakat muhalefette dinmek istiyorsunuz diyorlardı. 5’li masa 6’lı masa eğreti otobüslerinde oluyor ya 2+1, 3+1 demincek bunlar işi elan de büyüttüler ve tır olmaya başladılar. 6+1 diyoruz ama birin yanı sıra yukarıda beşlik kısımlar var. Bunların ülkeyi dönüştürmek kadar tıpkısı derdi namevcut. Türkiye’de 15 şerha seçme oldu bu 15 şerha seçimi öldürücü tıpkısı genellikle DOĞRU Tümen kazandı. Amma şu var 6 parti ayrımsız araya geliyor efendim biz DOĞRU Partiyi devireceğiz. Bitmiş domuzuna devireceksin birlikte adına kim gelecek adayınız var mı ya birlikte adayınız Cumhurbaşkanı mı Başvekil mı olacak şüphesiz paylaşacaksınız. Mevki imdi paylaşılmaya gidildi. Tığ bu ülkeyi nasıl paylaşırız diyerek düşünüyorlar. Buna müsaade vermeyiz. Bizim görüşümüz hangi olursa olsun. Biz bu kapıdan içeri girerken bire bir misafirdik ama şuan de DOĞRU Partinin eş sahibiyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkası sıra 50 birey, YANLIŞSIZ Fırka’ye geçip rozetlerini taktı – ELAZIĞShare: