Erkan Özerman yıllar bilahare anlattı: Ajda Pekkan cinselliği alem ettiği amacıyla işlemek istemedim

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com’un YouTube kanalında yayınlanan Bili Mazeret programının bu haftaki konuğu üretici ve aranjör Erkan Özerman oldu. Ajda Pekkan’ın keşfedilme hikayesini anlatan Özerman, tıpkısı projede hastalık harıldamak istemediğinden da bahsetti.

“CANIMI OKUDULAR AMMA İYİ YETİŞTİRDİLER”

Yıllar evvel birçok işi ayrımsız anda yapmaya çalıştığından bahseden Özerman, “Çok herif olmadığı amacıyla programları ben yapıyordum. O devir günde 14 saat çalışıyordum. Şovu yapıyordum, siyasal olaylara koşuyordum, elimdeki makinayı çeviriyordum. O gün canımı okudular amma gür yetiştirdiler. Şimdi, ‘Ego yoruldum’ diyen gençlere bunları vaaz verir gibi anlatıyorum” dedi.

“AJDA CİNSELLİĞİN SEMBOLÜ OLDUĞU İÇİN İSTEMEDİM”

Yunus Emre’yle ilişik benzeri projede Ajda Pekkan’la işlemek istemediğinden bahseden yordamlı âdemoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Yunus Emre ile ilgilendiren tıpkısı proje yapacaktık ve Ajda Pekkan’ın düz almasını istediler. Ego Ajda Pekkan’la yapamam dedim. Ajda Pekkan okursa olanaksız, bu orkestra ile birlikte olmaz dedim. Yenilikçi ayrımsız madde bulmam lazımdı. Ajda Pekkan’ın Yunus Emre ile ilişkin tarz söylediğini düşünsenize. Bu eş cinselliğin sembolüydü. Sistem bunu Yunus Emre’nin değil Ajda Pekkan’ın aşkı zannedecek. Ajda Pekkan’a üstelik anlattım bunu. Ajda rastgele zaman haddinden fazla gururlu ayrımsız kadındı.

“AJDA PEKKAN SİNEMA İLE MEŞHUR OLDU”

Ajda Pekkan’ın keşfedilme hikayesinden bahseden Erkan Özerman, “Mahallenin iki modül pir kızıydı. Ajda Pekkan, 16 yaşında keşfedildi. O hep hanende doğmak isterdi. Ajda’nın anilmiş olması müzikten değildi. Curcunalı Dergisi aynı sinema yarışması düzenlemişti. Kazanan de başrol olacaktı. Ajda yol ile değil sinema ile angin oldu. On Paralık sinemayı sevmedi, önceki fırsatta esasen müziğe kaçtı” şeklinde konuştu.

Share: