Ermenek’teki beyaz zehir kazasında yaşamını yitiren işçiler mezarları başında anıldı

Karaman’ın Ermenek ilçesinde eroin ocağındaki taşkın sonucu hayatını kaybeden 18 iştirakçi, facianın 8. yılında mezarları başında anıldı.

Ermenek Kaymakamı Hacı Bonkör Meral, Şehremini Atila Metanetli, Güneyyurt beldesi Şehremini Ahmet Temiz, ilçeye ilişkin Güneyyurt beldesi ile Hor Edvar köyündeki işçilerin mezarlarını konuşma etti.

Burada, işçilerin mezarları başında Kuran-ı Eli Açık okundu, yakarış edildi. Ilçebay Meral ile beraberindekiler, madenci yakınlarına başsağlığı diledi.

Ilçebay Meral, bamyatarlası ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 8 sene önceki dram bire bir maden kazasında 18 işçinin yer altında kalarak, hayatını kaybettiğini anımsattı.

Devlet erkanı yerine bu yaslı kazayı unutmadıklarını, madenci yakınlarının birlikte olduklarını hissettirmek üzere geldiklerini ifade fail Meral, “Maden şehitlerimizi mezarları başında anıyoruz. Cenabıhak bu acıları bire bir henüz yaşatmasın. Seçme devir bu ailelerimizin yanındayız.” dedi.

Ermenek Belediye Reisi Atila Mukavim dahi coşkun düştüğü yeri yaktığını belirtti.

Soma’bile meydana gelen beyaz zehir kazasına birlikte haddinden fazla üzüldüklerini dile getiren Kavi, “Sonra bu ilçe oldu. Buna tıpkısı ayrı üzüldük. Zira ölenlerin ortamında arkadaşlarımız, yakınlarımız vardı. Bu vesileyle Bartın’daki kazada hayatını kaybeden madencilerimize Cenabıhak’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz şehremaneti adına seçme devir ailelerimizin yanındayız. İnşallah bu belalar ayrımsız elan yaşanmaz.” ifadelerini kullandı.

Share: