Ertuğrul Gazi Türbesi ve yerleşkesi şenliklere hazırlanıyor

Yaklaşan 741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri sebebi ile Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya başkanlığında istimara toplantısı yapıldı.

Söğüt Kaymakamlığı’nda düzenlenen toplantının ardından Ilbay Kızılkaya başkanlığındaki gök bilimi şenliklerin icra edileceği; Ertuğrul Gazi Türbesi, cirit oyunu sahası, bayram alanı, bu sene hizmete girecek olan Ertuğrul Gazi Camii ve Darul Kurra’da incelemede bulunarak şenliklerle ilgilendiren planlamaları sahada izleme ettiler.

“Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri Bilecik’imizin ve ülkemizin sunu oylumlu manevi değerlerindendir”

Ayrıntılı kendisine şenlik sahasını inceleyerek hazırlıkların tekmil adına tamamlanması için gerekli talimatı ilgililere ileten Ilbay Kızılkaya, “Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri Bilecik’imizin ve ülkemizin arz koskocaman manevi değerlerindendir. Bizler, atamıza olan saygımız ve kültürümüzü kuşaklara aktarma isteğimizden ötürü şenliklerimizi sunma mebzul şekilde yürütme ika amacındayız. 740 yıldır olduğu kabil bu yılda cümbüş içerisinde hazırlandığımız şenliklerimizi cümbüş içerisinde kutlayacağız. Bu minvalde şenliklerimizin yaşatılmasında düzentileme veren herkese teşekkürname ediyorum” dedi.

Vali Kızılkaya’nın yanı sıra toplantıda; Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, İl Genel Sedir Başkanı Osman Yılmaz, İl Güven Müdürü Ertuğrul Namal, İl Güllabi Komutanı Albay Muzaffer Sandal, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdür Yasin Özdemir, Firez ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan ve ilgili hava amirleri de hazır bulundu. – BİLECİK

Share: