Erzincan TSO arkalama tırı yola çıktı

Kalıp üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 şiddetinde ki depremler sonrasında Erzincan Ticaret ve Uran Odası arkalama tırı, Malatya’ya gezmek için yola çıktı.

Yardım tırını uğurlamak üzere, Erzincan Valisi Mehmet Hırsızlık, Erzincan Belediye Reisi Bekir Aksun, Erzincan TSO Başkanı Ahmet Tanoğlu, Sedir Başkanı Mehmet Uca Katarakt ve divan üyeleri AFAD binası önünde hazır bulundular. Açıklama işleyen Ahmet Tanoğlu konuşmasında, “Öncelikle Cenabıhak böyle benzeri afeti bire bir henüz yaşatmasın. Tığ daha önce üstelik depremi yaşadık ne kadar dağ olduğunu biliyoruz. Yer Sarsıntısı olduğu andan itibaren Valimle irtibata geçtik. Sabah saat 08: 30 üstelik aradım kendilerini üzerimize düşen hangi varsa başımızla beraber olduğunu söyledim. Valim üstelik gerekseme olan listeyi bize söyledi ivedili fotoğraf ve ışıldakları hemen temin ettik, gönderdik. Valimden bilgileri alarak Malatya ilimizin ne ihtiyacı varsa o ihtiyaçlar doğrultusunda tırımızı doldurduk. Üzerimize ne düşüyorsa başımızla bu arada bire bir tır değil 10 tır kurban olsun servetimiz de gitsin yeter kim vatanımız milletimiz ayağı kalksın.” dedi.

Bununla alay malay Erzincan Valiliği koordinesinde başlatılan “Rastgele Evden Tıpkısı Battaniye” kampanyası kapsamında birlikte Erzincan Ticaret ve Sanayi Odasının destekleri ile hazırlanan arkalama tırları bile facia bölgesine uğurlandı.

Erzincan Valisi Mehmet Aşıramento, Şehremini Bekir Aksun, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Tanoğlu, Sedir Başkanı Mehmet Yüksek Katarakt ve divan üyeleri aracılığıyla hareket bölgesine uğurlanan yardım tırından ekolojik ortam Erzincan Tecim ve Sanayi Odası yönetimi ve üyelerine teşekkürname fail Erzincan Valisi Mehmet Makas, müzaheret kampanyasına önce günden beri bati destek veren Erzincan TSO’ya teşekkür etti. – ERZİNCAN

Share: