Eşini tüfekle öldüren sanık hakim karşısına bundan sonra

Burdur’da eşi karşı kendisini ve çocuklarını destek olmak üzere 9 kere tenkil kararı aldıran kadını öldüren âdem bilgili karşısına çıktı.

Burdur’un Burç Mahallesi’nde 8 April tarihinde döner dükkanında meydana gelen cinayetle ait açılan davanın evvel mahkeme Korkulu Ceza Mahkemesinde görüldü. Eşini av tüfeğiyle iş yerinde öldüren maznun Serhan Seçer (34) üzerine, Atatürk Caddesi’ndeki gelişim yerinde Nurcan Seçer’i tüfekle ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla, “taammüden eşe alın bilerek öldürme ve taammüden öldürmeye adım ” suçlarından hazırlanan iddianame, Burdur Ağır Ukubet Mahkemesince akseptans edildi. Açılan davanın önceki duruşması Burdur Adliyesi Güç Ceza Mahkemesinde yapıldı. Sanık Serhan Seçer’in fenomen gecesi eşi Nurcan Seçer’i vurduktan bilahare paket servisinde beğenilen motoru alarak kayınpederinin döner dükkanına gittiği ve tüfeği evvel kayınbiraderi Ömer Kılıç’a doğrultan sanığın “Ego sana demedim mi Ömer?” dedikten sonraları dokunaklı almak için tetiğe bastığı ancak silahın mevkufiyet yapması üzerine tüfeği kırıp fişekleri taharri ettikten sonra kayınpederi Mustafa Tığ’a doğrulttuğu aktarıldı. İddianamede, bu tam caddenin karşısında dükkanı kâin sanığın babası Onur Seçer’in gelerek sanığın elinden silahı aldığını şahit beyanları ile kaydedildi. Bugün tanıdık davanın önceki duruşmasına SEGBİS sistemi ile bağlanan sanık Serhan Seçer, sucunu kabul ettiğini, kendisinin seyretmek istemediğini beyan etti.

Maktul avukatları savunmalarında, Nurcan Seçer’in bir süredir ayrı yaşadığı eşi üzerine bugüne kadar dokuz öğün uzaklaştırma kararı aldırdığını ve bu kararların hepsinin sevgili dosyasına girmesini arzu etti. Mahkeme heyeti olayı gören tanıkları dinledikten bilahare duruşmayı 29 Teşrinisani tarihine erteledi. Mahkeme çıkışında avukat Süleyman Kesici, sanığın genişlik kısık ceza ile cezalandırılmasını istek ettiklerini dile getirdi. Nurcan Seçer’in kardeşi Ömer Kılıç ise “Kardeşimi katleden bu canavara sunu yavaş ceza verilmesini istiyorum” dedi. Adliye önünde Nurcan Seçer’in yakınları ise resmini elinden bırakmadı. – BURDUR

Share: