Esmer yollarında uzanım

Kişmiri yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bunaltıcı gidilmesi, gidiş geliş belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Şimal ile Garp kavşakları 3-6. kilometrelerinde bakım ve tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun İzmir ve İstanbul yönlerinde sol şeritgiller trafiğe kapatılarak, erişim başka şeritlerden sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Hendek-Gümüşova kavşaklarında üstyapı yenileme çalışmaları nedeniyle 21.00-07.00 saatlerinde seçme iki yön kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşım değişik istikametlerden iki taraflı sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Emirler Kavşağı-Ankara- Konya toprak sınırı yolunun bazı kesimlerinde (Niğde istikameti) güven şeridindeki bakım ve tamir çalışmaları cihetiyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Selçuk-Ortaklar- Münevver yolunun 28-29. kilometreleri Selçuk-Ortaklar kesiminde, 13.00-17.00 saatlerinde patlatma imal çalışması gerçekleştirilecek. Bu nedenle öğün kurgu trafiğine kapatılarak, sürücüler mütenavip güzergah Selçuk-Kuşadası-Söke-Ortaklar istikametine yönlendirilecek.

Bingöl- Solhan yolunun 45-48. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Zonguldak- Bartın toprak sınırı-Bartın- Kurucaşile yolunun 29-34. ve 35-43. kilometrelerindeki yapım çalışmaları cihetiyle erişim bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki yönlü sağlanıyor.

Yalvaç-Şarkikaraağaç yolunun 2-4. kilometrelerinde bölünmüş yolun vürut şeridi asfaltlama çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim azimet şeridinden çift taraflı sürdürülüyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki çalışmalar nedeniyle ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Zile-Alaca heybet yolunun 20-30. kilometrelerinde bölünmüş nöbet imal çalışmaları sebebiyle muvasala kontrollü devam ediyor.

Karakurt-Horasan yolunun 87-88. kilometrelerindeki çalışmalar nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Share: