Federasyon seçimlerine Orhangazi’den aday

Orhangazi Erzurumlular Ekin ve Tesanüt Derneği Başkanı Durmuş Turan, Muamele haset yapılacak olan Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu seçimleri öncesinde başkanlığa adaylığını açıkladı.

Orhangazi Erzurumlular Ekin ve Dayanışma Derneği Başkanı Durmuş Turan BEDFE başkanlığına adaylığını açıkladı. Teferruatlı yıllardır Ömer Ömeroğlulları’nın başkanlığını yürüttüğü Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu’nun Yabansı seçimli umumi kurul toplantısı 19 Teşrinisani Muamele günü Federasyonun Bursa’daki merkezinde yapılacak. Orhangazi Erzurumlular Derneği Başkanı Durmuş Turan, Alım Satım günü yapılacak olan Federasyon seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Durmuş Turan, adaylığı ile ait tıpkı açıklama yaparak federasyonda değişim mesajları verdi. Ölçüm edersiniz ki sonuç günlerde yaşanan gelişmelerle gelişigüzel, hemen alınan ayrımsız “olağanüstü” seçim kararı toplum örgütü başkanlarımız ve hemşehrilerimiz gözetiminde tepkiye el açmış ve “illet sorusuna halen değişik cevap bulunamamıştır ifadelerine yer verdiği açıklamasında, Bu sebeple; bu kısa antlaşma ortamında Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu Başbuğ Adaylığımın halkoyu ile paylaşılması sonrası, sosyal medyada dernek başkanlarımızın, hemşehrilerimizin ve dostlarımızın duygularını ve temennilerini belirten paylaşımlarının artması üstüne bir izah yapma ihtiyacı hissettim dedi. Durmuş Turan açıklamasının devamında şu görüşlere meydan verdi; Şu gelişmemiş hayatımızın sunu kebir gayesi insana bakım etmektir. Bunun nerde ve hangi şekilde olduğunun hiçbir önemi yoktur. Bu nedenle, Allah’ın takdirini bilmediğimiz ve hangi olursa olsun sonucuna rastgele antlaşma değme şartta keyif göstereceğimiz tıpkı meselede sükünet asıl olmalıdır. Nerede ayrımsız hemşehrimiz varsa orada dert vardır, üzüntü vardır, sevinç vardır. Bizler bu duyguları bütün gelişigüzel paylaşarak yasamak üzere bu yola çıktık. Muhtelif sivil topluluk kuruluşlarında riyaset ve idarecilik yapmış olmam nedeniyle, edindiğim tecrübeler ile oluşturacağımız dinamik ve dinamik umumi heyet üyelerimizle, Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu’nu ( BEDFE) tıpkısı girişim öteye atmak istiyoruz. Hemşehrilerimiz ve üyelerimize bakım amacıyla BEDFE Başkanlığına aday olduğumu halkoyu ile sarılmak istiyorum. Dayanışmanın, irtibat ve beraberliğin yaşatıldığı ve bütün derneklerimizle istişare kültürü ile yönetilecek tıpkı yapıya talibiz. Tasarı hayr, serencam hayr ola inşallah. Umum hemşehrilerimizin desteklerini bekliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum ifadelerine saha verdi. – BURSA

Share: