‘Hatay 15’ ismiyle kaydı mevcut bebeğin ailesi aranıyor

‘Hatay 15’ ismiyle kaydı bulunan bebeğin ailesi aranıyor

Sazak Kent Hastanesi Çocuk Sağlığı Ehlivukuf Doktoru Aslıhan Zararsız:

“Özlük çocuğumuz gibi bakıyoruz”

MERSİN – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği depremler zımnında nazik uymazlık gören Hatay Ihtişam Hastanesi’nden Sazak Kent Hastanesi’ne irsal edilen serebral palsi yilbik hastası ‘Hatay 15’ ismiyle kaydı bulunan bebeğin ailesi aranıyor.

6 şubatta tarz üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık olan iki depremde 11 ilde iri hasar meydana geldi. Bu illerden biri olan Hatay’birlikte birlikte balaban yıkımlar gerçekleşti. söz konusu depremden etkilenen Hatay Heybet Hastanesi’ndeki hastalar ise mekân illere aktarım edildi. Bu hastalardan tıpkı tanesi ise serebral palsi epilepsi hastası olan ve solunum sıkıntısı dinamik kimliksiz bir süt kuzusu. Gönüllülerin refakat ettiği 13 aylık olan ve ‘Hatay 15’ ismiyle kaydı mevcut bebeğin, ailesi aranıyor.

“Zat çocuğumuz üzere bakıyoruz”

Hatay 15’in tedavisi hakkında vukuf veren Mersin Ağacı Site Hastanesi Yavru Sağlığı Uzman Doktoru Aslıhan Dokuncasız, hastanın depremin 2. gününde Hatay Heybet Hastanesinden genel durumu çığlık ayrımsız şekilde, teneffüs sıkıntısı nedeniyle gönderme edildiğini kaydetti. 13 maaş olan ve hastaneye yatışının 11. gününde olan kimliksiz bebeğin Hatay 15 ismiyle kaydının bulunduğunu belirten Zararsız, “Rastgele refakatçisi bulunmayan. Annesi, babası evet birlikte her kâmil yanı sıra yoktu. Mersin Ağacı Kent Hastanesinde tığ Yavru Sağlığı Uzmanı yerine serablal palsi yilbik tanısıyla takipli hastamız depremzede adına tedavisini sürdürmekteyiz. Hastamıza gönüllü olarak refakatçilik edilmekte. Bulunan tedavilerine bitmeme ediliyor. Teneffüs sıkıntısı bitmeme ediyor ancak değme depresyon bulgusu yok. Özürlü, işkembe hortumu var, müvellidülhumuza desteği almakta, günce takipleri yapılmakta. Kişi çocuğumuz, kendi evladımız gibi eş çıkmaktayız. Kimliği yok ama onunla ilgili de araştırı yapıyoruz” dedi.

Share: