Yarışmadan kazandıklarını depremzedelere bağışladılar

Mersin’dahi düzenlenen ‘Hayalimdeki ülkeyi yaz-çiz’ konulu ödüllü yarışmanın kazananları, ödüllerini depremzedelere bağışladı.

Yüksek yapım mühendisi Mehmet Tanık Ezer tarafından organize edilen, ‘Hayalimdeki ülkeyi yaz-çiz’ konulu yarışmanın bağış töreni 17 Gücük Ay yerine belirlenmiş ve haddinden fazla sayıda katılımla Yunus Emre Kültür Merkezinde yapılması planlanmıştı. Ancak Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut depremlerin ardından törenden vazgeçildi.

6 cemi zer ve 10 bin TL hakem heyeti hususi ödülünün bulunduğu yarışmada dereceye girenler, ödüllerini depremzedelere affetmek istedi. Yarışmanın tertipleyicisi Ezer’bile, hediye sahiplerinin bu kat sayı davranışı konusunda ödülü 100 bin liraya tamamlayarak, bağış sahiplerinin seçtiği 10 depremzede aileye 10’ar bin TL adına bağışta bulundu.

Yarışmada birinci olan ruhsal vukuf uzmanı Mısır Yasemini Loda Cilasın, yarışmada bir numara olduğunu fakat şu anda çok mutlu olabileceği evet bile duygularını haddinden fazla rapor edeceği süreçte olmadığını belirterek, “Bana sunulan bu ödülün depremzede ailelere bağışlanmasını istedim. Herkesin yüreğine keyif” dedi.

Yarışmanın ikincisi Faruk Ergün ise “Ülkemiz haddinden fazla tahakküm tıpkısı süreçten geçiyor. Tığ bile bu durumda ödül almanın makul olmayacağını düşündük ve ödülümüzü depremzede ailelere affetmek istedik” diyerek konuştu. – MERSİN

Share: