Hayvan Bilimi Bahçesi Veriş günü gençlere ücretsiz

Kayseri Büyükşehir Belediye Bakanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘tendürüst ve öğrenci dostu’ bakım anlayışıyla gençlere verdiği müjdelerin arkası sıra Büyükşehir’in bire bir sürprizini elan açıklayarak, gençlerin ahzüita günleri Büyükşehir Uray Hayvanlar Bahçesi’ni ücretsiz gezebileceklerini duyurdu.

İmza attığı hizmetler ve yatırımlarla Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ‘genç dostu’ ödülü düz Başbuğ Büyükkılıç, geçtiğimiz günlerde gençlere ve çocuklara müteveccih açıkladığı müjdelerin peşi sıra tekrar gençler için ayrımsız hizmeti henüz hayata geçiriyor. Bu çerçevede, Büyükşehir Belediyesi 153 türde tahminî bin 600 hayvana familya sahipliği fail Hayvanat Bahçesi’ni gençlere ücretsiz şekilde gezme imkanı sunduklarını açıklayan Büyükkılıç, “Göreve geldiğimiz günden beri seçme zaman önceliğimiz olan yavrularımıza, geleceğimiz olan gençlerimize tıpkısı sürprizimiz daha olsun istedik. ‘Kimliğini göster, hayvan bilimi bahçesini gez’ sloganıyla Hayvanat Bahçemizi aksata günleri 18-25 yaş aralığındaki gençlerimize ücretsiz gezdiriyoruz” dedi.

Genç dostu Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin zinde dostu Başkanı namına, öğrenci ve gençlere müteveccih hizmetleri tamamıyla öncelikli bakım yerine gördüklerinin altını çizen Başbuğ Büyükkılıç; “Gençlerimizin, eğitimden spora, ekin sanattan zatî gelişime bir lahzada herhangi bir alanda kül kuvvetli bir şekilde geleceğe hazırlanmaları için şişman gayret gösteriyoruz. Muamele günleri ücretsiz şekilde hayvanlar bahçesini gezebilmeleri üzere da kimliğini göster hayvan bilimi bahçesini gez hizmetini onların istifadesine sunuyoruz” diye niteleyerek konuştu. Alışveriş günleri 18-25 yaş aralığındaki cemi gençler, görevliler tarafından yapılacak etiket kontrolünün peşi sıra, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Hayvanlar Bahçesi hizmetinden faydalanabilecek.

Anadolu Harikalar Diyarı’nın içerisinde mevcut ve 153 türde kısaca 1600 hayvana ocak sahipliği eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 10.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermeye bitmeme ediyor. – KAYSERİ

Share: