İçişleri Bakanı Soylu: “Rusya-Ukrayna’yı karıştırdılar, tahıl ve doğalgaz kriziyle biz uğraşıyoruz”- Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop “Türkiye…

İçişleri Bakanı Aristokrat: “Rusya- Ukrayna’yı karıştırdılar, hububat ve doğalgaz kriziyle biz uğraşıyoruz”

Divan Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ” Türkiye Yüzyılı, yeniden dirilişin, bakir ve adaletli benzeri uluslararası düzenin rotasıdır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Divan Başkanı Şentop MÜSİAD 2022 EXPO Ticaret Fuarı programına katıldı

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sedir Başkanı Mustafa Şentop, MÜSİAD’ın düzenlediği 2022 EXPO Tecim Fuarı programına katıldı. Programda mütekellim Icra Vekili Soylu, “Toptan barhana krizini dünyanın başına musallat ettiler biz uğraşıyoruz. Bireşimli uyuşturucuyu dünyanın başına musallat ettiler biz uğraşıyoruz. Küresel yıldırı örgütlerini DAEŞ’i, PKK’yı beslediler büyüttüler biz uğraşıyoruz. Rusya-Ukrayna’yı karıştırdılar, hububat ve doğalgaz kriziyle biz uğraşıyoruz” dedi. Programa katılan Meclis Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise “Türkiye Yüzyılı, yeniden dirilişin, eskimemiş ve adaletli tıpkısı arsıulusal düzenin rotasıdır” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD tarafından, Büyükçekmece TÜYAP İstanbul Fuar ve Kurultay Merkezi’nde 2022 EXPO Tecim Fuarı programı düzenlendi. Programa İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Sedir Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, çarkıt çağ başkanları ve çokça sayıda çağrılı katıldı. Kuran’ı Ahi tilavetiyle başlayan program, MÜSİAD için hazırlanan slayt gösterisiyle devam etti.

Programda mütekellim İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “1961 yılında 1. Otomotiv Sanayi Kongresi’nde merhum Erbakan, öz otomobilimizi etme fikrini hararetle anlatırken ‘Bursa’da araba üreteceğinize şeftali üretin’ diyecek kadar önümüze bariyer oldular. İçişleri Bakanı kendisine 6 yıldır bunların ellerine yüzlerine bulaştırdığı global sorunlarla uğraş ediyoruz. Küresel kafile krizini dünyanın başına musallat ettiler tığ uğraşıyoruz. Sentetik uyuşturucuyu dünyanın başına musallat ettiler tığ uğraşıyoruz. Toptan terör örgütlerini DAEŞ’i, PKK’yı beslediler büyüttüler biz uğraşıyoruz. Ölçülü Doğu’yu karıştırdılar. Oradaki kardeşliği baştan inşa etmek üzere tığ uğraşıyoruz. Rusya-Ukrayna’yı karıştırdılar, hububat ve doğalgaz kriziyle biz uğraşıyoruz. MÜSİAD zaman varsa herkesten önce bu hikayeyi gördüğü üzere vardır. MÜSİAD bilcümle bu hikayeye herkesten önce itiraz yazar başkaldırdığı amacıyla vardır. MÜSİAD yerine sizler 32 yıldır bu toptan tiyatroya başkaldırıyorsunuz. Bunların getiri lobileriyle kurduğu ekonomik düzene başkaldırıyorsunuz. Bunların 28 Şubatçılarla kurduğu vasilik düzenine başkaldırdınız. ‘Üretmeyin’ dediler, siz üretmenin nasıl olduğunu onlara gösterdiniz. Doğu’ya, Afrika’ya dünyanın temas tarafına gittiniz. Zaman dahi Türkiye’nin istihsal gayretine destek oldunuz” dedi.

Divan Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ise konuşmasında “Türkiye’nin genişlik büyük sermaye platformu olan MÜSİAD, ülkemizin ve gelişim dünyamızın medarı iftiharıdır. Türkiye ekonomisinin büyümesinde koca tıpkı uğur üstlenen MÜSİAD EXPO, iletişimin lisanı, gönüllerin köprüsü olmaya; herhangi bir fuarda aynı öncekinden elan mütekâmil, katılımcısı elan yüksek ve muhtevası daha ensesi kalın şekilde bitmeme edecektir. Asya ve Avrupa’nın ağız noktası olan Türkiye’miz, angarya unsuru kendisine dünyanın kalbi olan merkezi konumumuzla, “Türkiye Yüzyılı” mührünü basacağımız günleri adımlamaktayız. Türkiye Yüzyılı, baştan dirilişin, bakir ve adil tıpkısı uluslararası düzenin rotasıdır. Bölgemizde barışı rekzetmek, gıda yer güvenliğini tedarik etmek amacıyla BM gözetiminde, ilişkin ülkeler nezdinde temaslarımızı sürdüreceğiz. Türkiye olarak bölgemizde ve dünyada eksen oyuncu, abra oluşturucu tıpkısı gücümüz olduğunu biliyoruz. Kavga ve çaba yanlılarının karşısına temas zaman hak ve barışın sözcüsü olarak çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan göz konuşmalarının ardından Nazır Soylu ve Sedir Başkanı Şentop, katılımcılara bergüzar ikram etti. Izlence şişko ışık çekimiyle sona erdi.

Share: