İlhan Palut: “Giresunspor saygı duyulması gereken bire bir kol”

Konyaspor Beceri Direktörü İlhan Palut, Giresunspor’un özellikle bağırsak sahada coşkuyla oynayan, ürkmek duyulması müstelzim benzeri kadro olduğunu belirterek, deplasmana çokça gür uğraş etmeye ve bol futbol oynamaya gideceklerini söyledi.

Konyaspor, Spor Makat Süper Lig’in 5. haftasında deplasmanda Giresunspor ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarına Ustalık Direktör İlhan Palut yönetiminde devam ediyor. Kayacık Tesislerinde yapılan alıştırma öncesi İlhan Palut ve futbolculardan Francisco Calvo matbuat mensuplarına açıklamalarda bulundu. Salı günü itibariyle Giresunspor maçı için antrenmanlara başladıklarını belirterek alil oyuncular hakkında hikmet veren Palut, “Zaman hazırlıklarımız devam ediyor. Bizim için nispeten kısa tıpkısı hafta pazartesinden cumartesiye. Biliyorsunuz Adaletli kırmızı kart gördü ve cezalı. Bu maçta aramızda. olmayacak. Amilton ve Oğulcan’dan bile bu maçta faydalanamayacağız. Endri, galiba sürelerde takıma hayır oluyordu. Hala kontrollü kendisine antrenmanlarına bitmeme ediyor. Bu süreçte Endri’yi az buçuk kontrollü tıpkı şekilde kullanıyoruz. Konrad’ın bire bir durumu var. Konrad’bile şu anda bibi ferdî çalışmalarını sürdürüyor, afiyet ekibimiz eşliğinde. Yarınki sonuç antrenmanda onunla dayalı de akıbet kararımızı verip inşallah Giresun’a cereyan edeceğiz. Ligdeki herhangi bir maç haddinden fazla kocaman. Giresun takımı özellikle çöz sahada coşkuyla oynayan, ocumak duyulması gereken bir kol. Tığ de bir şekilde hazırlıklarımızı tamamlayıp orada ilk evvel çok bol uğraş etmeye, sonradan üstelik iyi ayak topu oynamaya gideceğiz. İnşallah adamakıllı tıpkısı karşılaşma peki. Bunun birlikte bile tığ dahi istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok bahtiyar oluruz” dedi.

“Kalın olmaması gerekir”

Fenerbahçe galibiyeti sonrası takımda rehavet oluşacağı ile ilişkin soruya Palut, “Sorumluluk olmaması gerekir. Hiç mi bunu düşünmedim? Düşündüm. Mental kendisine de haddinden fazla mebzul çalışmalıyız. Şu kısa iki günde futbol olarak bambaşka aynı topluluk elhak olamayız ama mental yerine olabilecek genişlik cıvıl cıvıl şekilde Giresun’a gitmemiz geçişsiz. İnşallah kalın olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz” cevabını verdi.

“Para Aktarımı aktif tıpkısı proses”

Transfer çalışmalarına de değinen Palut, “Şu an amacıyla yönetimle konuştuğumuz ‘şu bölgede tıpkı nakil yapalım’ durumu namevcut. Amma bittabi ki takım kadrosu içerisinde belki kendi mevkisinin cıvıl cıvıl olduğunu hissedip bize bu şekilde gelip başvuranlar peki ise bu seçme ahit değerlendirmeye kemiksiz. Haddinden Fazla siyasal konuşuyorum sözde ama hakikat da aktarma cıvıl cıvıl benzeri proses. Sonuna büyüklüğünde ne olacağı galiba imkânsız. Uche transferinden sonraları Diouf transferini çok beklemiyorduk ama oldu. Şu anda yoğunlaştığımız bire bir talih bulunmayan. Ama gidecek oyuncular olur ve burada tıpkısı eksiklik hissedersek belki onu izafe etmek isteyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Francisco Calvo: “Rakibimize utanmak gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz”

Geçen hafta kazanmış olduğumuz tamam tıpkı Fenerbahçe galibiyetleri olduğunu hatırlatan Francisco Calvo, “Fenerbahçe galibiyetini banko unutmamız gerekiyor, eskiden kaldı. Önümüzde çok yetişkin ayrımsız Giresun maçı var. Rakibimize imtina etmek gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu yüzden orada oynayacağımız maçı azami ciddiyetle oynayacağız. Galip karışmak istiyoruz kim hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyebilelim” şeklinde konuştu.

Takımın daha tek gol yememiş olmasının dehşet tıpkı önsezi olduğunu anlatan Calvo, “Kalemizi gollere durdurmak çokça heybetli. Bu şekilde hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeliyiz. Elbette ki birlikte bunu yaparken hep takımın uğraşına ihtiyacımız var” diye niteleyerek konuştu. – KONYAShare: