“İlk Evim İlk İş Yerim” projesi lansman tırı 17 el gezecek

“İlk Evim, İlk İş Yerim ve İlk Evim Yer Tanıtım Tırı”nın Kızılay Meydanı’ndan görüntüsü

TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Dayanım’in açıklamaları

Tıra mevrut vatandaşların sanal gözlükle evlere bakması

Tırı ziyaret edenlerden Tubay Polat’in açıklamaları “İlk Evim İlk İş Yerim” projesi lansman tırı 17 mülk gezecek

İlk namına Ankara’birlikte vatandaşlarla buluşan tanıtım tırında, TOKİ uzmanları projeye ilişik soruları yanıtladı

Ziyaretçiler, tırdaki mevhum nesep teknolojisine ehil gözlükler sebebiyle, yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezdi

ANKARA – Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, “İlk Evim İlk İş Yerim” kampanyasına ilgili zaaf edilen soruların cevaplanması için hazırlanan lansman tırı 17 ilde vatandaşlarla buluşacak.

Cumhuriyet tarihinin yeryüzü iri sosyal göz projesi “İlk Evim İlk İş Yerim”e şu ana kadar yaklaşık 7,5 milyon müracaat yapıldı.

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dolgun Basamak İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca, vatandaşların projeye ilişkin merak ettikleri soruların karşı karşıya yanıtlanması için tanıtım tırı hazırlandı.

İlk yerine başkentte 15 Orak Ayı Kızılay Milli İrade Meydanı’na kurulan tanıtım tırındaki TOKİ uzmanları, proje için vatandaşları bilgilendirdi.

Tırı ziyaret edenler, VR (sanal kök) gözlükleri sebebiyle, daha önceki yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri seyran imkanı buldu.

Tanıtım tırı 17 kent gezecek

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Dayanım, burada matbuat mensuplarına, lansman tırında vatandaşların iptila ettikleri mecmu sorulara yanıt bulabileceklerini söyledi.

Vatandaşlara projelerdeki tekmil planları ve geçer malzemeler için da hikmet verildiğini söyleyen Dayanım, “Tırımız, Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kadar 17 şehrimizde site meydanlarında, görevini 12 Son Teşrin’a büyüklüğünde hesabına getirecek.” bilgisini paylaştı.

Dayanım, tam vatandaşları tanıtım tırına nida etti.

“Projeye başvurmalarını banko öneriyorum”

Tırı ziyaret edenlerden Tubay Çelik, sanal hakikat gözlüğü ile gezdiği TOKİ dairelerini haddinden fazla beğendiğini dile getirerek, “Şartları uyanlara, projeye başvurmalarını banko öneriyorum. Evler gayet iyice ve çok elverişli görünüyor.” dedi.

Lansman tırı seyahat takvimi

Lansman tırının gezeceği iller şunlar:

“16 Ilk Teşrin Ankara, 17-18 Ekim Kırşehir, 19-20 Teşrinievvel Yozgat, 21-23 Ekim Konya, 25 Ekim Kahramanmaraş, 27-28 Ilk Teşrin Diyarbakır, 29 Ilk Teşrin Elazığ, 30 Teşrinievvel Tunceli, 31 Ilk Teşrin-1 Kasım Erzurum, 4 Teşrinisani Amasya, 5 Teşrinisani Bolu, 6 Teşrinisani Zonguldak, 8 Kasım Afyonkarahisar, 9 Teşrinisani Çeltek, 10 Son Teşrin Manisa, 11 Son Teşrin Işıklı, 12 Son Teşrin Muğla.”

Share: