İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi tanıtım tırı 17 ilde sosyal göz projesini anlatacak

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ait vatandaşları haberdar etmek için hazırlanan lansman tırı yola çıktı. 14 Teşrinievvel-12 Kasım tarihleri beyninde 17 ili gezecek olan lansman tırı, vatandaşların sorularına yanıt verecek.

Cumhuriyet Altını tarihinin yer şişman içtimai ev projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni takdim etmek ve vatandaşların sorularına cevap yöneltmek amacıyla yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ilk Teşrin-12 Teşrinisani ortada 17 ili gezecek olan tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlar, tanıtım tırında Şişman Basamak İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hazırlanan yaşıt daireleri mevhum hamur gözlüğü ile seyran imkanı buldu. TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Dayanım burada yaptığı konuşmasına, Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara hazırlanan denk daireleri mevhum gerçeklik gözlüğü ile 360 etap dolaşma imkanı sağlayarak mehabetli benzeri girişim attıklarını tamlayan Dayanım, “Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza ivedi şifalar diliyorum. Bilindiği amacıyla Reisicumhur yoluyla açıklanan ve Cumhuriyet tarihinin bildirme balaban toplumsal konut projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş Yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin eksiksiz detayları bakanlığımız ve idaremiz yoluyla halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde zaaf ettiği cemi sorular idaremiz personeli vasıtasıyla umum titizce cevaplanacaktır. Henüz önceki idaremiz yoluyla yapımı tamamlanan kat sayı dairemiz, mevhum asıl gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Intaç planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler için hikmet sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız 14 Teşrinievvel’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup, Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kabil 17 şehrimizde kent meydanlarında görevini 12 Teşrinisani’a büyüklüğünde yerine getirecektir. Rekor referans sayısı ile idaremize güvenini gösteren umum vatandaşlara teşekkür ediyor, tırımıza davet ediyoruz” dedi.

Mevhum temel gözlüğü ile eş evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çok beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan amacıyla geldim ve böyle aynı repertuvar ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Güya direkt kendisine lüp içindeyim. Değme köşeyi, herhangi bir noktayı görebilmek çok hoşuma gitti. Mevhum üs ile yaşadığım bu deneyimi herkese referans ederim. Benim amacıyla çokça makul tıpkısı familya, bereketli ayrımsız alan kullanımı olmuş. Bu projeye henüz başvurmadım amma bu deneyimden bilahare müracaat etmek isterim” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: