İstiklal’deki saldırıdan sıhhatli kurtulan İtalyan seyyah o anları anlattı: Hayatımda on paralık bu büyüklüğünde hızlı koşmamıştım

Hep dünya geri İstanbul’un kalbi Taksim’üstelik planlı dun yıldırı saldırısını konuşuyor. Arsıulusal kamuoyundan yıldırı saldırısına tepki ve Türkiye’ye bindi mesajları gelmeye bitmeme ederken, akın takkadak İstiklal Caddesi’nde olan İtalyan öğrenci Massimo D’Angelo yaşadıklarını anlattı.

“HARİKA VE GÜNEŞLİ BİR GÜZ GÜNÜ KABUSA DÖNDÜ”

Arkadaşlarıyla Taksim’da olan 30 yaşındaki D’Angelo, İngiliz Mirror gazetesine olayı anlattı. D’Angelo, “Hayatta olduğum amacıyla çok şanslıyım. Bomba patladığı sırada İstiklal Caddesi’nde yürüyordum. Ongun ve güneşli tıpkı sonbahar haset benzeri kabusa döndü. Arkadaşlarım ve dershane arkadaşlarımla gelişigüzel ayrımsız müzeye gitmiştik ve çıkışta kahve içmeye değişmeyen verdik. Taksim Meydanı’ndan Galata’ya giderken İstiklal’den geçtik. Dangadak iki patlama duyduk ve ezilmişlik oldu. Sanırım herkes ne olduğunu anlamaya çalıştı. Ego silahlı çevik olduğunu düşündüm” ifadesini kullandı.

“YÜZLERCE İNSANIN KOŞTUĞUNU GÖRDÜM”

İtalyan mektepli yaşadıklarını, “Henüz sonra barut olduğunu düşündüğüm ayrımsız sendrom aldım. Aynı madde yanıyormuş kabil kokuyordu ama kıtipiyoz çokça garipti, o kokuyu hatırlıyorum. Henüz sonradan binlerce olmasa dahi yüzlerce insanın koştuğunu ve bağırdığını gördüm. Seçkin molekül bulanıktı fakat ben birlikte koşmaya başladım zira onun sakıncasız olacağını düşündüm” sözleriyle anlattı.

“EKSANTRIK BİR BOMBA VARSA NEREYE KAÇMAM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜM”

Hayatında tek devir daha çabuk koşmadığını belirten D’Angelo, “İnsanların masaların altına saklandığını gördüm ve bu beni korkuttu. Şayet apayri bir bomba varsa nereye kaçmam gerektiğini düşündüm” dedi.

Share: