Karadeniz’de dalgalar korkuttu: İskeleye antre kısıtlandı

Karadeniz’üstelik dalgalar korkuttu: İskeleye methal kısıtlandı

ORDU – Kargaşa’bile akşam saatlerinde denizde oluşan dev dalgalar korkuttu, iskeleye giriş tedbir için kısıtlandı.

Ordu sahilinde denizdeki rüzgarın etkisiyle dev dalgalar oluştu. Altınordu ilçesi periferi şeridinde dalgaların boyunun 3 metreye ulaştığı görülürken, Rıhtım mevkisinde kâin iskeleye antre, beklenen tıpkı yaralanmanın önüne görevlendirmek amacıyla Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri eliyle bariyerler ile kısıtlandı. Bahir havası ahzetmek ve belirmek için iskeleye mevrut vatandaşlar bu kadar incitici dalgaları yıllar bilahare ilk kez gördüklerini söylediler.

Erdem Kahya isimli vatandaş yıllardır dalgaları bu büyüklüğünde aksi görmediğini belirterek, “Denizi bu halde görmeyeli haddinden fazla ant oldu. Biz al balıkçılığı yapıyoruz ve denizin bu halde olması bizler üzere haddinden fazla ferah değil ama tabiat bu şekilde. Kolluk kuvvetleri üstelik burayı insanların emniyeti için kapattılar ve biz dahi dalgaları izliyoruz. Az Daha 4 yıldan bu yana böyle dalgalar görmedik, ilerleyici günlerde elan birlikte artacak” dedi.

Emirhan Vayni isimli öğrenci uyanmak üzere iskeleye geldiklerini rapor ederek, “Daima adına geldiğimiz benzeri yer. Zaman geldik ama uzanım bu şekilde, kapatılmış. Ben ilk defa bu kadar dalavere görüyorum” şeklinde konuştu.

Oğuz Karaman ise Gülyalı ilçesinden teşekkül etmek için rıhtım mevkisine geldiklerini, dalgaları bu büyüklüğünde pahal ayrımsız şekilde ilk kez gördüklerini ifade ederek, alınan tedbirlerin yerinde ayrımsız karar olduğunu aktardı.

Share: