Karaismailoğlu, FSM Köprüsü’ndeki bakım çalışmalarını inceledi

Nazır Adil Karaismailoğlu, sabahleyin 10.00’a büyüklüğünde bitmeme edecek yenileme çalışmaları karşı bilgelik aldıktan sonra basın mensuplarına, FSM Köprüsü’nün dünyanın bildirme kısık trafiğinin yaşandığı köprülerinden olduğunu söyleyerek, günce sayı farkı 240 bin aracın gezi ettiğini belirtti.

Bu kadar güç trafiğe bakım fail köprünün yüzeyindeki asfaltta bozulmaların olabildiğini anlatım eden Bakan, şunları kaydetti:

O bozulmaları ortadan ahzetmek, burayı elan konforlu ve güvenli haline gene tevdi etmek için arkadaşlarımızla gecenin bu saatinde oylumlu aynı iş yapıyoruz. Çalışmamıza hafta arası değil mücahede saatinin olmadığı cumartesiyi pazara bağlayan geceleyin başladık. Sabahleyin 10.00 itibarıyla bile bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımıza yeryüzü bir iki ağırbaşlılık yaratacak şekilde bu problemi birlikte ortadan kaldırıp Fatih Şehriyâr Mehmet Köprüsü’nü konforlu ve güvenli hale getireceğiz gine.

Günce sayı farkı FSM Köprüsü’nden 240 bin araç geçiyor

Karaismailoğlu, İstanbul Boğazı’nda 4 yağız yolu geçişi bulunduğunu belirterek, günlük averaj FSM Köprüsü’nden 240 bin, Avrasya Tüneli’nden yaklaşık 60 bin, 15 Orak Ayı Şehitler Köprüsü’nden 200 bin, Zor Padişah Yakın Köprüsü’nden da 110 bin çevirici geçtiğini dile getirdi.

‘5 bine andıran şantiyede 700 bine andıran faaliyet arkadaşımız var’

Ciddi trafiğe bakım veren, kıtaları birleştiren köprünün asfaltına rutin bakım çalışması yaptıklarını belirten Karaismailoğlu, kol arkadaşlarının vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için çabalama harcadığını tabir etti. Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

Hakikaten Türkiye’nin dört bir tarafında; doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi ayırt etmiyor; 5 bine mümasil şantiyemizde şu anda faaliyet veren 700 bine mümasil emek arkadaşımız var. Bu çalışmaların hepsi ülkemizin geleceği, vatandaşımızın ve milletimizin elan gani şartlarda yaşaması ve elan konforlu gezi edebilmesi üzere. Tığ birlikte özverili say ekibimizle birlikte namına onlara hem maneviyat ve motivasyon isnat etmek hem bile buradaki çalışmaları ile ilgili incelemelerde olmak üzere onlarla birlikteyiz.

Saat 10.00’üstelik güreşçi köprüsü 4 abdestbozan olarak açılacak

Nezaret yetkililerinden alınan bilgiye göre FSM’nin Edirne istikametinde başlatılan asfalt çalışması kapsamında sağ iki şeritteki muhtelif bozulmalar onarılıyor. İstanbul trafiğini asgari seviyede etkileyecek saatlerde planlanan çalışma çerçevesinde, Edirne istikametine trafik yegâne şeritten sağlanıyor.

Çalışmalar, 2 adet asfalt kürtaj makinesi, 2 asfalt serim makinesi, 3 silindir, 10 kamyon, 2 bobcat, 1 vakumlu süpürge, 2 arazöz, 1 iz makinesi ile yürütülüyor. 1400 metrekare alanda 25 mm kalınlığında asfalt serimi yapılması ve 100 ton TMA kullanılması planlanıyor.

Saat 10.00’de köprünün 4 şerit namına trafiğe açılması öngörülüyor.

FSM, 508 milyon TL’ye bakıma giriyor: 900 dolaşma sürecek

 

FSM’de motosikletle akrobasi ölümle sonuçlandı

 

Polisten kaçan araba FSM Köprüsü”nde ilçe yaptı

 

FSM’de AFAD konvoyu

 

Share: