Kayseri’den kısa bodur

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bu sene 4’üncüsü planlı İznik’teki Acun Göçebe Oyunları’nda açtığı çadırla kentin tanıtımını yapıyor.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya bakarak, 29 Ilkgüz-2 Teşrinievvel tarihleri ortada İznik’te gerçekleşen IV. Acun Göçer Oyunları’na Kayseri’yi temsilen katılan Büyükşehir Belediyesi, kentin mutfağını, kültürünü ve tarihini ziyaretçilerine tanıtıyor.

Keçeden yapılan Büyükşehir Belediyesi Çadırı içerisinde gilaburu, pastırma, tandır börekleri, yamula patlıcanı, üzüm, gacer ekmeği kabilinden ürünler tanıtılırken, Selçuki askeri temiz bire bir personel birlikte ilgi odağı oldu.

Hasta yakınları belediyenin misafirhanesinden memnun

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile hayırseverlerin gelişim birliğiyle hayata geçirilen pestil yakınları misafirhanesi, konuklarını ağırlamaya başladı.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) karşısında hizmete açılan misafirhanede kalan sökel yakınları, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başbuğ Memduh Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini iletti.

Tedavi kalkışmak üzere Nevşehir’den Kayseri’ye gelen Pembegül Gürtemel, ışın tedavisi aldığını, şayet misafirhane olmasa tedavisinin sakat kalacağını belirtti.

Melikgazi’da eczaneler kiraya verildi

Mülkiyeti Melikgazi Belediyesine ilgili 4 eczane yeri müzayede usulüyle 10 yıllığına kiraya verildi. 4 eczaneden 8 milyon 200 bin TL dirimlik elde edildi.

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, Sakarya ve Bahçelievler Mahallesi’ne yaptırılan Ocak Sağlığı Merkezlerinin birden yanına mensur edilen eczane yerlerinin kiraya verilmesiyle elde edilen gelirlerin ilçeye bakım ve yatırım yerine ferasetsiz döneceğini kaydetti.

Büyükşehir heyeti Macaristan’da temaslarını sürdürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve beraberindeki heyet, Macaristan Yasama Kurulu Binası’nı ülfet etti.

Türk Macar Parlamentolar Arası Ülfet Grubu Başkanı Mebus Tilki Atilla’nın misafir ettiği Büyükkılıç, burada ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmeyi değerlendiren Büyükkılıç, yürekten karşılandıklarını, yaptıkları görüşmelerde hem şehrin tanıtımını hem da tarım ve hayvancılık konusundaki süreçte elbette aksiyon birlikleri yapılacaklarını ele aldıklarını belirtti.

Macar heyetini Kayseri’ye nida fail Başbuğ Büyükkılıç, mikro dışından Türkiye’nin çok daha ayrımlı ve muhteşem konumda olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “Buradaki dostlardan bu durumu dinlemenin de farkında vardık. Ülkemizin, şehrimizin, insanımızın kıymetini bilelim. Altın belediye başkanımızı, milletvekilimizi ve buradaki heyetlerimizi birlikte Kayseri’mize davet etmek yoluyla Erciyes Kayak Merkezi başta tutmak üzere heybetli çalışmalar yapma yönünde irade gösterdiğimizi birlikte buradan paylaşmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: