Komutan Savran eğitimciler ile ayrımsız araya geldi

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Sarban, Nevşehir Belediyesi’nin eğitime ve gençlere macerasız desteğini arttırarak sürdüreceğini söyledi.

Belediye Reisi Dr. Mehmet Savran, Vazifeli-Sen Konfederasyonuna tutkun Eğitim Bilimi-Bire Bir-Sen Nevşehir Şubesi yoluyla düzenlenen ‘1 Laf 1 Konuk’ programına katıldı. Bölüm binasında düzenlenen toplantıda eğitimcilerle ayrımsız araya gelen Komutan Sarban, Nevşehir Belediyesi’nin yetişek faaliyetleri hakkında arkadaşça etti. Eğitimin bire bir toplumun gelişmesindeki yer yüce üs olduğunu ifade eden Başkan Savran, Nevşehir Belediyesi adına eğitime desteklerini arttırarak sürdüreceklerini vurguladı. Esas sınıfından liseye kadar tüm kademelerde öğrencilerin eğitim bilimi hayatında onların yer balaban destekçilerinden biri olduklarını ifade eden Savran, Kültür ve Toplumsal İşler Müdürlüğü marifetiyle geçtiğimiz sene yıl içerisinde 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri amacıyla ücretsiz kendisine yaklaşık 80 bin nüsha istifham bankası ve apotr öğüt kitabı dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve düzenledikleri online ve yüz yüze deneme sınavları ile de öğrencilere imtihan alışkanlığı kazandırmada koskocaman bir afi üstlendiklerini kaydetti. Bunun yanı sıra öğrencilere temas sene binlerce ücretsiz mektup dağıtımı yaparak kırtasiye desteğinde dahi bulunduklarını söyleyen Sarban, düzenledikleri kitap fuarları sebebiyle bile öğrencileri Türkiye’nin adlı edip ve yayınevleri ile buluşturduklarını anlattı. Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün dahi hem çoluk çocuk hem dahi eğitim balaban çalışmalara imza attığını vurgulayan Deveci, bu sene başlattıkları Gönüllülük Projesi’nin ise birlik Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

Proje ile alay malay gönüllülerin ayrımsız araya gelerek İlkokul öğrencileri üzere ücretsiz kurslar ve içtimai etkinlikler düzenlediklerini rapor fail Deveci, “Proje ile yalnız iklim merkezi değil köy okullarındaki çocuklarımıza dahi dokunuyoruz. Kalan gönüllü sayımız ile gelişigüzel yeni eğitim öğretim yılında gine koca faaliyetlere imza atmaya hazırlanıyoruz. Bunun yanı sıra üniversiteye hazırlanan gençlerimiz amacıyla düzenlediğimiz yaz kampları, Beden Terbiyesi ve Spor Yüksekokulunda (BESYO) intikal etmek talip çoluk çocuk amacıyla açtığımız ücretsiz hazırlık kursları ve Lise-yöre lisans ve lisans öğrencilerine yönelik KPSS Umumi Gene Kampı düzenlendik. Uzman rehber ve eğitmenler eşliğinde gerçekleştirdiğimiz YKS rehberlik ve yeğleme danışmanlığı hizmetinden yüzlerce öğrencimiz faydalandı. Bugüne büyüklüğünde 20 bin kişiye ücretsiz terbiye imkanı tanıyan KAPEM’dahi güdük süre içerisinde 50. Çağ kurslarımızı açacağız.” dedi.

Deveci elan sonradan Paşakonağı içerisinde açılacak olan kütüphane üzerine eğitimcilere vukuf vererek sorularını cevaplandırdı. – NEVŞEHİR

Share: