Milli cimnastikçiler, Vali Kılıç’ı görüşme etti

Milli cimnastikçiler, Bolu Valisi Erkan Kılıç’a ziyarette bulundu.

Ziyarete, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, antrenör Caner Güzeltürk, Trampolin Cimnastik Milli Takımı Bolu TOHM sporcuları Sinan Cankurt, Batuhan Meriç Mamur, Emir Öztürk, Fahreddin Kötü ve sporcuların aileleri katıldı.

Bulgaristan’bile planlı Trampolin Cimnastik Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nda 11-12 yaş kategorisinde kızıl madalya kazanan Sinan Cankurt, 13-14 gözyaşı senkronize erkekler takımda gümüş madalya kayran Batuhan Meriç Bayındır ile Sinan Cankurt ve 15-16 yaş kategorisi rical takımda gümüş madalya kazanan Irade Öztürk ile Fahreddin Yaman Vali Tığ ile bire bir araya geldi.

Tığ, sporcuların paye yapmaları ve madalya almalarının kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Aldığınız başarılarla ilimizin ve ülkemizin ismini dünyanın herhangi bir yerinde duyuruyor, bağımsızlığımızın sembolü majör bayrağımızı göndere çektiriyorsunuz. Sizler alım ve saygınlık kaynağımızsınız.” diye niteleyerek konuştu.

Bolu’nun her alanda olduğu gibi spor alanında birlikte geliştiğini vurgulayan Tığ, “Sporcularımızın henüz şen ortamlarda spor yapmaları üzere yeni spor tesisleri yapılmasına önderlik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Toyluk ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum. Çocuklarımızın ve gençlerimizin spordaki başarılarını bırakmak için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sporun temas branşına destek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın arkası sıra Kılıç, sporculara hediyeler arz etti.

Share: