Naci Görür, Kuşadası depremi için konuştu: Sisam ile tetiklendi

YER BILIMCI Prof. Dr. Naci Görür, İzmir-Kuşadası Körfezi’nde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremle ilgili izah yaptı.

Görür, “Hareket, K. Menderes graben faylarının devamında amma buradan güzeşte ve kâh araştırıcıların İzmir-Balıkesir fay zonu yerine akseptans ettikleri Kuzey Şark- Güney Günindi gidişli istikamet atımlı fay zonu üzerinde bile gibi. Bu koy Sisam depremi ile tetiklendi” dedi.

Afet ve Evgin Durum Yönetimi Başkanlığı Hareket Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Kuşadası Körfezi’nde saat 06.24’te 5.0 büyüklüğünde hareket meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 4,9 namına duyurdu.

“Sisam depremi fayı harekete geçirdi”

JEOLOG Prof. Dr. Naci Görür, İzmir-Kuşadası Körfezi’nde meydana mevrut depremle ilgilendiren içtimai medya hesabından paylaşımda bulundu. Görür;

“İzmir-Kuşadası Körfezinde 4,9 zelzele oldu. Zelzele K. Menderes yer çöküntüsü faylarının devamında amma buradan geçen ve kâh araştırıcıların İzmir-Balıkesir fay zonu yerine akseptans ettikleri KD-GB gidişli istikamet atımlı fay zonu üstünde dahi türlü. Bu körfez Sisam depremi ile tetiklendi.” İfadelerini kullandı. (Sözcü)

Kuşadası Körfezi’nde tehlikeli hareket

Veli için korkutan sarsıntı uyarısı

Endonezya’da 5,7 büyüklüğünde deprem

 

Share: