Nazır Yanık’tan Yalova’ya envestisman müjdeleri

Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Bahir Izdıraplı, Yalova’bile 2 Ev Destek Merkezi, Içtimai Bakım Merkezi ve 750 şahsiyet aşçı kurulacağını söyledi.

Vekil Yanık, 2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları Toplantısı amacıyla geldiği Yalova’bile Çınarcık Yaşlılar Yurdu’ni müzakere etti. Burada yaşlılarla arkadaşça eden Üzüntülü, bungalov evlerde artan yaşlılarla tek yegâne ahbapça etti. Yaşlılar Yurdu sakinleri verilen konforlu imkan nedeniyle Yanık’a teşekkür ederken dileklerini Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a iletmelerini istedi.

Burada gazetecilere açıklamalarda kâin Icra Vekili Kederli, Yalova’daki yapacakları çalışmalarla ait şunları kaydetti: “İnşallah Yalova’mıza önümüzdeki süreçte 2 sayı bakir Karı Destek Merkezi (FAKIRLIK) açacağız. Bunu sizinle paylaşmak istiyorum. Tekrar tıpkı şekilde vakıflarımız tarafından yaptığımız lokanta programlarımızı millî programa dönüştürdük. Yalova’mıza de bu çerçevede 750 şahsiyet bir mutfak kurarak aşevi programımızda burada uygulamaya devam edeceğiz. Özge taraftan tekrar Aile ve Sosyete Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz uhdesinde eskimemiş aynı Toplumsal Bakım Merkezi (SHM) açacağız. Bakanlığımızın hizmetlerinin daha totaliter ve faal bir biçimde Yalova’mıza ulaşabilmesi amacıyla. Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı binamızı üstelik burada yenileyerek henüz canlı hizmetlerimizi ulaştırmaya çalışacağız.”

“Ev tipi huzurevlerimizi çoğaltmaya çalışıyoruz”

Çınarcık Yaşlılar Yurdu sakinlerinin henüz konforlu, kendilerini henüz bahtiyar hissedecekleri ve etkili yaşlanmaya bakım edecek şekilde düzenlenmesine ehemmiyet gösterdiklerini anlatan Acılı, “Buradaki konforunu, mutluluğunu temizlemek bizi emniyetsiz mutlu etti. İnşallah bu konsepti ülkemizin ayrımlı yerlerinde üstelik uygulayarak bu ‘ev tipi huzurevlerimizi’ hayata geçirmeye, çoğaltmaya çalışıyoruz. Özellikle nadir büyüklerimizle müntesip değişik programlarımızı sizlerle üstelik paylaşıyoruz. Hareketli yaşlanmada büyüklerimizin üretmeye bitmeme ederek, hayatlarının enerjik bir biçimde sürdürmelerini önemsiyoruz. Huzurevlerimizin konsepti buna alelhusus haddinden fazla akıllıca. Onların mütenevvi toplumsallaşma alanları, spor yapacakları bir topluluk faaliyetleri varsa onları sürdürebilecekleri mekanizmanın olması oylumlu. Nedeniyle büyüklerimiz amacıyla bu anlamdaki hizmetlerimizi inşallah artırarak devam ettireceğiz” ifadesini kullandı.

Çocuklara yönelik çalışmalardan de bahseden Yanık, “Çocuklarımızla alakalı hizmetlerimizi bile gene sülale odaklı yerine vira etmek ve sonrasında da çocuklarımızın eğitiminin, zatî gelişimlerinin, afiyet hizmetlerinin aktif bire bir biçimde devam edebilmesi amacıyla bala hizmetlerimizi de ayrıca arttırarak devam ediyoruz. Çocuklarımızın, büyüklerimizin tecrübelerinden, sahn birikiminden yararlanacakları kimi buluşmaları ayarlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda inşallah önümüzdeki süreçte Bakanlığımızın farklı himmet ve hizmet alanlarının birbiriyle etkileşimi ve birbiriyle dayanışmasını da bu anlamda henüz arttırarak devam ettireceğiz” dedi.

Huzurevi ziyaretinde Nazır Yanık’a, Vali Muammer Erol, SELIM Fırka Yalova milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol, Yalova Şehremaneti Başbuğ Vekili Mustafa Güre ve DÜRÜST Öğür İl Başkanı Muğlim Bağatar de haremlik etti. – YALOVA

Share: