Obama’nın kültür sarayı şantiyesinde rasizm sembolü bulundu, inşaat durduruldu

ABD’nin bozuk Başkanı Obama hesabına inşa edilen Obama Reislik Merkezi’nin şantiyesinde, Perşembe haset rasizm sembolü kendisine nitelendirilen ve geçmişte, hele ABD’de arap insanların yargılanmadan asılarak öldürülmesinde geçer ‘ilmekli iplik’ bulundu. İnşaat durdurulurken müteahhitlik şirketi, faillerin bulunması üzere 100 bin dolar dürü koyduklarını duyurdu.

Obama’nın sivil cemiyet kuruluşu Obama Vakfı aracılığıyla ABD’nin Chicago kentinde nesir edilen ortamında müze ve kütüphane kadar bölümlerin bulunduğu Obama Riyaset Merkezi’nin şantiyesinde, Perşembe haset rasizm sembolü yerine nitelendirilen ilmekli iplik bulundu.

Obama Vakfı, olayı ‘utanmaz bir kansızlık ve tiksinti eylemi’ yerine nitelendirirken yapım firması Lakeside Alliance yerel medya organı NBC 5 Chicago’ya yaptığı matbuat açıklamasında “Şantiyemizde temas nev önyargı yahut nefrete başarısız hoşgörü gösteriyoruz. Önyargı karşıtı terbiye, işe hava sürecimize dahildir ve yapı yeri genelindeki toplantılarda tekrarlanır. Tamlık personel ve işçilere, bu eğitimlerin ve konuşmaların bire bir dizisini elan yöneltmek için cemi operasyonları yerinde askıya alıyoruz” açıklamasını yaptı.  EYALET VALİSİ AÇIKLAMA YAPTILakeside Alliance olayı polise bildirdiklerini ve faillerin yakalanması üzerine bilgi verenlere 100 bin dolar armağan vereceklerini anlatım etti. Chicago kentinin bulunduğu Illinois eyaleti valisi JB Pritzker olayla ilgili izah yaparak “Illinois’de nefrete düzlük yoktur. İlmekli ip, ırkçılığın sembolünden daha fazlasıdır, yüzyıllardır Yağız Amerikalılara makbul takat ve terörün kalp durduran benzeri hatırlatıcısıdır. Bu nefret eylemini kabil olan yer diri şekilde kınıyorum ve Illinois eyaleti, faillerin yakalanmasına yardımcı olmak amacıyla gerekli eksiksiz kaynakları sağlayacaktır” dedi.

Share: