Öğrencilerden hareket bölgesine yardım kolisi

Kahramanmaraş merkezli yer sarsıntısı nedeniyle Bayburt halkı, depremzedeler amacıyla nazik fedakarlıklar sergilemeye bitmeme ediyor.

Bayburt Valiliği vasıtasıyla başlatılan afet müzaheret kampanyasına korumak isteyen öğrenciler birlikte hazırladıkları arkalama kolilerini depremzedelere ulaştırılması üzere okullarına ve ilişkin kurumlara konfirmasyon ediyor.

Daha geçmiş sarsıntı bölgesindeki arkadaşlarına kitap yazarak arz sevdiği oyuncakları gönderen Akşar Taze Osman İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emirhan Bayrakoğlu, depremzedeler üzere bu defa azık kolisi hazırladı. Bayburt’a başmaklık yerel ürünlerin olduğu koliye kara çükündür, ark fasulye, siron, ahali yapımı makarna, mantı ve köyünden topladığı kuşburnuları yerleştiren Emirhan hazırladığı koliyi depremden zarar gören kardeşlerine göndereceğini belirtti. Bayrakoğlu, kişi elleriyle hazırladığı erzak kolisini depremzedelere ulaştırılmak için İl Milli Yetişek Müdürü Rahmi Cenup’e konfirmasyon etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney minik Emirhan’ı, ailesini ve öğretmenlerini makamında akseptans etti. Emirhan ve öğretmenlerine teşekkürname fail Güney, “Öğrencilerimiz, bu el zamanda yeryüzü değerli ve yer manidar hediyelerini hareket bölgesine ulaştırmamız amacıyla bize teyit ediyor. Tasdik aldığımız yardımları Valiliğimiz koordinesinde yer sarsıntısı bölgesine ulaştırıyoruz. Emirhan özelinde kül öğrencilerimize ve Bayburt halkına fedakarlıklarından ve cömertliklerinden çevre teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullanarak, Bayrakoğlu’na kıraat seti ödül etti. – BAYBURT

Share: