Pençe-Kilit Operasyonunda şehit olan Yusuf Ataş’ın babasından duygulandıran sözler: PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz, ülkemi seviyorum diyordu

Geçtiğimiz günlerde El-Kilit Operasyonunda yıldırı örgütü PKK mensuplarınca açılan şiddetli sonucu martir olan Yaya Gedikli Çavuş Yusuf Ataş’ın polis güçleri memuru babası Selamet Tutturgaç, oğluna gel dediklerini belirterek, “Gelmesini istedik, kaynak ettik amma ‘namevcut’ dedi. ‘Cet mesleğimi ve ülkemi seviyorum, tığ buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz” dediğini söyledi.

”HAYATTA YER ÇOK İSTEDİĞİM MOLEKÜL KIZ ÇOCUĞUMUN OLMASI”

1 Ilk Teşrin 2022’da El-Kilit Operasyonunda terör örgütü PKK mensuplarının açtığı kırıcı sonucu martir olan Piyade Gedikli Çavuş Yusuf Tutturgaç’ın arkadaşlarının paylaştığı videoda, “Benim vasiyetim, hayattan arz haddinden fazla istediğim özdek, tek kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem biricik lösemili kız çocuğunun hayatı süresince kamu masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Aynı dahi bayramda gidin annemin, babamın elini öpün” demişti. Bu videonun üstüne devlet genelinde bir nice güç martir Ataş’ın vasiyetini adına tebliğ etmek amacıyla bindi sundu.

“LEŞKER BAŞLAMAK İSTİYORDU”

Şehit oğlu Yusuf’un herkese alın hayırhah olduğu belirten ata Halas Ataş, oğlunun temas ant çeri doğmak istediğini aktardı. Ataş, “Sunturlu tıpkısı çocuktu, kıvrak tıpkısı evlattı. Hayırseverdi arkadaşlarına, eşe dosta, komşulara herkese hayır yapan benzeri çocuktu. Kederli ayrımsız yaşantımız olmadı, kendisinden yana tıpkı sıkıntımız birlikte olmadı. Yaşarken birlikte bizi sevindirdi, rahmetlik olunca de sevindirdi. Arkadaşlarına vermiş olduğu vasiyetinde kendisinin iyilikçi benzeri kişiliğe topluluk olduğunu bütün beraber gördük. Çeri koyulmak istediğini söyledi, ego üstelik mesleğim gereği er olmak ağırlık dedim oğlum. Sınırlarda, köylerde veyahut köylerde fariza yapacaksın, merkezde kal, polis ol dedim. O bile ‘Yok ata ben er olacağım’ dedi.

”KENDİSİ BÖLGEYE ISTEKLE GİTTİ”

2018 yılında sınavlara girdi meslek yüksekokulunu kazandı. Balıkesir’dahi gördü eğitimini 2 sene. Devamında Isparta ve İstanbul’birlikte komando eğitimini aldı. Eneze tayin yeri Kırklareli Vize çıktı, birliği Hakkari çıkınca oraya gitti kendisi. Askeriye pres bir meslek, şerif dahi benzeri patika. Orada teşekkül elemanları, PKK’lılar çoktur o bölgede. Devletimiz üstelik Pençe Kilit Harekatı başlattı o bölgede. Kendisi isteyerek ve atlaya zıplaya gitti. Gelmesini istedik, referans ettik ama bulunmayan dedi ‘Cet, mesleğimi ve ülkemi seviyorum dedi. ‘Biz buradaki PKK unsurlarını bitirmeden gelmeyeceğiz dedi” diye niteleyerek konuştu.

“KENDİSİYLE ALIM DUYUYORUZ”

Evladı ile gurur duyduğunu vurgulayan cet Tutturgaç, devletin baki kalacağını söyledi. Cet Tutturgaç, “Devletimiz büyük. Oğlum şehit oldu ama oradaki görev bitmedi. Devletimiz PKK ve ona mümasil birlik unsurları yok edecektir. Oğlum de bu yolda vatanı üzere, bayrağı için şehit oldu, mertebesi haddinden fazla güzel. Olur, üzüldük, canımızdır. Ama elhamdülillah devletimiz baki kalacağından kıran sevincimiz bile var. Şahitlik mertebesine yükseldi. O yüzden gururluyuz, kendisinden alim duyuyoruz” şeklinde konuştu.

”LÖSEMİ İLE İLGİLİ PAYLAŞIMI BİZLERİ GURURLANDIRDI”

Küçük kızlarının martir oğlu Yusuf ile alay malay büyüdüğünü ve o yüzden kız çocuklarına alın çılgın tıpkısı sevgisinin olduğunu dile getiren cet Tutturgaç, “Lösemi ile ilişik yapmış olduğu paylaşım amiyane bizleri üstelik gururlandırdı. Mutluluk tıpkı aksiseda uyandırdı. 7’den 70’e herkes bu konuda müzaheret fethetmek istediğini belirtti. Bu işle ilgilenen kuruluşlar oldu. O kurumdan dahi bizleri aradılar, sağ olsunlar. Çocuğun vasiyeti ile ilgili kıvançlı kaldıklarını söylediler. Kız çocuğu ile ilişkin yapmış olduğu izah bile kendisinin ayrımsız kız kardeşi var 6 yaşında. Çocuğun evvel gününden beri Yusuf ile beraberdi. Çocuğumuz doğduğu gün kucağına doğdu onun. Bebekliğini, sürünmesin, yürümesin, geçmiş konuşmasını Yusuf bunlara tanık oldu. Onunla bu arada büyüdüğü için siktirici tıpkısı sevgisi vardı, kız çocuğuna cebin. Bala yanlarında büyüdüğü için Yusuf’un ona alın sevgisi söylemek ki kurban olduğum Cenabıhak martir olacağını kalbine indirmiş, bunu üstelik dile döktü.

”VASİYETİ YERİNE GETİRİLDİ”

O videoteyp içre üstelik keyifli bir şekilde diyor, ‘Ben şehit olursam lösemili aynı çocuğa bakılsın’ vasiyet ediyor. Elhamdülillah vasiyeti namına getirildi. Talih namına hesabına getirildi. Tümce topluluk daha çok. Cumhurbaşkanımız, mehabet büyüklerimiz, Elazığ Valisi, Bingöl Valisi yani bütün ülke erkanı çocuğun vasiyetine ehil çıktıklarını belirttiler. Sahiden üstelik oldu. Bizim Yusuf’umuzun vasiyetindeki kabilinden kızımın yaşlarında benzeri kız çocuğu. Tanrı ona da hep hastalara de şifa versin Elazığ Valimiz bu konuyla ilgili vasiyeti namına getirdi. Iyi olsunlar konuyla ilgilendiler, Cenabıhak onlardan razı olsun” açıklamalarında bulundu.

Share: