Özürlü çifttekerci sahilde Dünya Kupasına hazırlanıyor

Mersin’in Silifke ilçesinde 36 yıl geçmiş geçirdiği trafik kazasında sol kolunu ve sağlıklı gözünü kaybeden Düş Gençler, kariyerinde ilk defa milli formayı giyeceği Antalya’daki Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında madalya yok etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Maddesel imkansızlıklar nedeniyle yıllar önceki yarışmalar için aldığı bin liralık bisikleti ile 100 bin liralık bisikletler ile yarışacak.

Silifke ilçesinde 1986’de geçirdiği kaza sonrası sol kolunu ve esen gözünü kaybeden 43 yaşındaki Düş, yaşına karşın bu sezon katıldığı organizasyonlardaki başarısıyla dikkati çekti.

Türkiye Triatlon Federasyonu tarafından Isparta’bile 14-15 Ağustos’ta düzenlenen Eğirdir Oral-B Triatlon Bitiş Yarışları’nda PTS5 kategorisinde Türkiye şampiyonu olan Imge, milli takıma nida edildi.

Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilecek Avrupa Triatlon Kupası ve Paratriatlon Acun Kupası müsabakalarında milli formayı giyme heyecanı yaşayacak Imge Gençler, organizasyonda madalya kazanmaya odaklandı. Çoluk Çocuk, maddesel imkansızlıklar nedeniyle yıllar önceki yarışmalar üzere aldığı bin liralık bisikleti ile 100 bin lira bisikletler ile yarışacak.

İkamet ettiği Taşucu’nda yarışmaya hazırlanan Imge Çoluk Çocuk’i sahilde gören vatandaşlar alkış tutup moral verdi.

Hilmi Mutfakçı, Umut’un gayretlerinin herkese emsal olması gerektiğini, kendisi ile gelgel duyduklarını belirtti.

Bu sezon yarıştığı müsabakalarda heybetli dereceler elde ettiğini belirten Imge ise, “Mersin’deki Avrupa Triatlon Kupası çerçevesindeki gözyaşı grupları yarışlarında ikinci oldum. Oral B Balıkesir Sahn Triatlonu’nda ikincilik elde ettim. Akıbet kendisine Isparta’daki yarışlarda birlikte PTS5 kategorisinde Türkiye birincisi oldum. Bu vesileyle milli takıma seçildim” diyerek konuştu.

Umut Çoluk Çocuk, ilk kez milli formayla yarışlara çıkacağını ve çokça heyecanlı olduğunu belirtti.

Maddi imkansızlıklar dolayısıyla eski yıllarda aldığı bin teklik bisikletle 100 bin liralık bisikletlere karşı yarışacağını belirten Çoluk Çocuk, “Paratriatlon Acun Kupası yarışında ülkemi düzen ederek geçmiş 3’e girmeyi hedefliyorum. Mersin’da yaklaşık 250 bin civarında sakat olduğunu biliyoruz amma spora sağlam rabıt bulunmayan. O yüzden üstelik gâh engelli arkadaşlara emsal olmak istiyorum” dedi. – MERSİN

Share: