Sakarya gündem haberi | Nazır Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Fırka Sakarya İl Başkanlığında konuştu

Iblağ ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bütün dünyada krizler konuşulurken Türkiye’dahi yatırımlar artarak devam ediyor. Seçme zaman aynı yerde esasen bölgesi üzere vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak, ona hamaset getirecek projeleri bitiriyoruz.” dedi.

SELIM Tümen Sakarya İl Başkanlığını musahabe eden Karaismailoğlu, DÜRÜST Tümen Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Saylav Yüksek İhsan Çetin, AK Öğür Sakarya milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Büyük, DOĞRU Öğür Sakarya İl Başkanı Yunus Tever ile kaza uray başkanları ve partililerin amade bulunduğu koordinasyon toplantısına katıldı.

Karaismailoğlu, toplantının arkası sıra gazetecilere, verimli tıpkısı derinti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Amaçlarının, Sakarya’nın büyümesi, gelişmesi ve sonucunda da Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi olduğunu belirten Karaismailoğlu, vatandaşın elan gür koşullarda yaşaması üzere el birliğiyle çalıştıklarını kaydetti.

Karaismailoğlu, 2002 yılından itibaren Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bire bir grup kendisine dünyanın sunma flaş ülkelerinden biri olan Türkiye’nin altyapısını oluşturduklarını, oluşturmaya de bitmeme ettiklerini vurgulayarak, “Bizler celal aklıyla üretilmiş planlamalar dahilinde haddinden fazla muvaffakiyetli işler yaptık. Siz devletseniz; dinamik, iri bir celal olma önünde parıldamak gerekiyorsa ülkenizin önüne ileriki yıllarda çıkabilecek sorunları başlangıçta anlayış yazar ona bakarak planlamalar yapıp o sorunlar ortaya çıkmadan çözüp, altyapıyı ve ihtiyaçları gidermeniz gerekiyor.” diye niteleyerek konuştu.

Bu düzenlenen tahaccüm stratejilerine akla yatkın yatırımlar sayesinde başarılı işler gerçekleştirdiklerinin altını çizen Karaismailoğlu, “Sonuç 20 yıldır yapmış olduğumuz ulaştırma altyapı yatırımları, tamlık 183 milyar dolarlık yatırımın sonucunda almış olduğumuz sonuçlar, vatandaşımızın, milletimizin hayatına katmış olduğumuz konfor, asayiş filhakika bizleri gururlandırıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarını gururlandırıyor.” ifadesini kullandı.

“Ülkemizin geleceği amacıyla büyük bir emek veriyoruz”

Bakan Karaismailoğlu, Sakarya’ya Kuzey Marmara Otoyolu’yla geldiklerini aktararak, “Filhakika dünyanın sunma liyakatli, bildirme hususi projelerinden biri Şimal Marmara Otoyolu.” dedi.

Projenin özelliklerinden bahseden Karaismailoğlu, Şimal Marmara Otoyolu üzerindeki Müşkül Melik Harbi Köprüsü ve bu öğün üzerindeki tünellerin, dünyanın hiçbir ülkesinde sıfır mühendislik çözümleriyle işlenmiş nitelikli, sakıncasız yolların, bütün dünyaya emsal olduğunu kaydetti.

Karaismailoğlu, 20 sene zarfında yaptıkları bu nazik projelerin tamamen evcil, milli imkanlarla ve evcil mühendislik çözümleriyle mamul olmasından çekicilik duyduklarını belirterek, “Fizibilitesi akıllıca olan projeleri amme-hususi işbirliği yaparak, bütçelerimize arttırma bütçeler katarak hem Anadolu’daki bölgesi için ihtiyacı olan projelerle fizibilitesi akla yatkın olan projeleri, balaban yetenekli projeleri de ayrımsız anda yapıp mütemmim tıpkı Türkiye var.” şeklinde konuştu.

Bu envestisman modelinin, bu amaçlar doğrultusunda artarak bitmeme edeceğini vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Zaman 250 milyar dolara çıkma olan ticaret hacmi önümüzdeki yıllarda 500 milyar doların üstelik üstüne çıkma. Büyüme hedeflerimiz bitmeme edecek. O yüzden bugüne kadar kuşkusuz böyle planlı aynı şekilde yatırımlarımızı yaptıysak daha çok üstelik 2053 yılına büyüklüğünde birlikte planlamalarımızı yaptık. O yüzden eksiksiz 190 milyar dolarlık yatırım planımızı dahi yaptık, açıkladık ve 2053 Iblağ ve Lojistik Planımızı üstelik sizlerle paylaştık. Şu anda Türkiye geneline münteşir olan tamlık 5 bin yapı yeri, 700 bin emek arkadaşımızla ülkemizin geleceği için şişman bire bir say veriyoruz.”

“Türkiye’nin herhangi bir yerinde yatırımlar artarak devam ediyor”

Karaismailoğlu, hayata geçirdikleri projelere değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ilgi ederseniz hep dünyada krizler konuşulurken Türkiye’bile yatırımlar artarak devam ediyor. Herhangi Bir dolaşma benzeri yerde tekrar bölgesi için vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak, ona cesaret getirecek projeleri bitiriyoruz. Bunları vatanımıza, milletimize kazandırmak üzere büyük ayrımsız özveriyle çalışan 700 bine mümasil arkadaşımız var. İnşallah çabukluk kesmeden devam edeceğiz.”

Icra Vekili Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine bel ederek, “Bu iri yatırımları yapmış Türkiye’nin bu acul dönüşümü devam edecektir. O yüzden Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep çalışmalarımızı yaptık, bundan sonra üstelik düzenlenen tıpkı şekilde büyümeye devam edeceğiz. Seçimleri dahi atlatacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, liderliğinde Türkiye için çalışmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: