SELIM Parti’li Sürekli, Cumhuriyet Bayramı zımnında sıkıntı yayımladı

DOĞRU Tümen İzmir İl Başkanı Asillik Ali Daim, yayımladığı mesajla 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutladı.

Sonsuz, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Dünyada her kavmin, varlığı kıymeti, özgürlük ve istiklal hakkı; ehil olduğu ve yapacağı medeni eserlerle orantılıdır. Kentlileşmiş nişane vücuda aktarmak kabiliyetinden yoksun olan akvam hürriyet ve bağımsızlıklarından soyunmaya mahkumdurlar.” şeklindeki sözlerini hatırlattı.

Cumhuriyet’in içselleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Sürekli, “Bilimden sanata, ekonomiden sağlığa ve eğitime temas alanda Cumhuriyet değerlerinin belen ettiği adımları attık ve atmaya bitmeme edeceğiz. Yıldırı ilkin görünmek amacıyla yayılımcı güçlerin direkt ve bilvasıta parçalanmamış müdahalelerini, Cumhuriyete ve davamıza olan inancımızla bugüne büyüklüğünde bertaraf ettik, bundan sonrası üzere da korkumuz yoktur.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu noktada büyük ayrımsız kavrayış ortaya koyduğunu kaydeden Sonsuz, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız; siyasi hayatı süresince öngörüsünü, kararlılığını hiç kaybetmemiştir. Hedefinden tek sapmayarak eserleriyle çağ yazmış, milletiyle alay malay için bitmeme etme gücünü ne pahasına olursa olsun göstermiştir. Demincek birlikte ‘Türkiye’nin Yüzyılı’ açılımıyla Cumhuriyetimizin tafsilatlı vadeli geleceğine asıl teşekkül edecek çağrılarda bulunmuştur. ‘Farklılıklarımız zenginliktir’ diye, milleti en geniş biçimde kucaklayan bakış açısını ortaya koyarak; 99 yılın en iri temas çağrısını yapmıştır. Cumhuriyetin 100. yılına yakışan de budur: Biricik kavim gelmek, bir tane mehabet ve biricik öncü çatısı altında Türkiye’yi şahlandırmaktır.”

Sürekli, mesajını, “Özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakların yurt olması için canını hiçe sayan şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Mecmu milletimizin Cumhuriyet Bayramı mutlu olsun…” ifadeleriyle tamamladı.

Share: