Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, Veysel Karani beldesinde incelemelerde bulundu

Siirt Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, kaza, kasaba ve köy gezileri çerçevesinde, Baykan ilçesine vabeste Veysel Karani beldesinde incelemelerde bulundu.

Ilbay Hacıbektaşoğlu, geçmiş namına Ağrı’da iki tır ve aynı yaya otobüsünün karıştığı gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden otobüs şoförü Abdulkerim Kınay’ın ailesine ve yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Siirt’in taziyet kültürü ile ilişki ve beraberliğin, dayanışmanın yaşandığı benzer tıpkısı diyar olduğunu belirten Ilbay Hacıbektaşoğlu, “Devlet olarak rastgele antlaşma vatandaşlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızla tıpkı ve beraberiz, herhangi bir tip acılarını ve mutluluklarını sevinçlerini birlikte paylaşıyoruz. Bu komütatör ile merhuma Allah’tan rahmet diliyorum. Izdıraplı ailemize başsağlığı ve çıdam diliyorum” dedi.

Taziye ziyaretinin arkası sıra Vali Hacıbektaşoğlu imal inşaatı tamamlanmak amacıyla olan ‘Veysel Karani Uray Bakım Binası’ inşaatını inceleyerek, Yer Belediye Reisi Meram Akgün ve başka yetkililerden hikmet aldı. Vali Hacıbektaşoğlu, henüz Veysel Karani Belde Güven Amirliği ve Güllabi Karakol Komutanlığı’nı müzakere etti. Güvenlik güçleri ile ahbapça fail Ilbay Hacıbektaşoğlu, beldenin asayiş ve asayişi halkında yetkililerden vukuf aldı.

Ilbay Hacıbektaşoğlu son adına, Veysel Karani beldesinde konuşlanan Muhacir Eğreti Barınma Merkezinde incelemelerde bulunarak, Baykan Kaymakamı Tehlikesiz Bağlı’dan hikmet aldı. – SİİRT

Share: